gaim 1.4.0 - en to sr translation catalogue (2213 entries)

en: 
    
    Do you wish to add him or her to your buddy list?
sr: 
    
    Да ли желите да додате њу или њега у свој списак другара?

en: 
    <b>Account:</b>
sr: 
    <b>Налог:</b>

en: 
    <b>Account:</b> %s
sr: 
    <b>Налог:</b> %s

en: 
    <b>Alias:</b>
sr: 
    <b>Познат као:</b>

en: 
    <b>Contact Alias:</b>
sr: 
    <b>Контакт познат као:</b>

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
sr: 
    <b>Опис:</b> сабласно

en: 
    <b>Idle:</b>
sr: 
    <b>Неактиван:</b>

en: 
    <b>Logged In:</b>
sr: 
    <b>Пријављен:</b>

en: 
    <b>Nickname:</b>
sr: 
    <b>Надимак:</b>

en: 
    <b>Status:</b> Offline
sr: 
    <b>Стање:</b> Неповезан

en: 
    <b>Status</b>: Awesome
sr: 
    <b>Стање:</b> сјајно

en: 
    <b>Status</b>: Rockin'
sr: 
    <b>Стање:</b> разбија

en: 
    <b>Warned:</b>
sr: 
    <b>Упозорен:</b>

en: 
    Close running copy of Gaim
sr: 
    Затвори покренуту инстанцу Гаима

en: 
    Mark all accounts as "away" with the default message.
sr: 
    Објави одсуство са свих налога и стави подразумевану поруку.

en: 
    Set all accounts as not away.
sr: 
    Врати све налоге са одсуства.

en: 
    Using AIM: URIs:
    Sending an IM to a screen name:
    	gaim-remote uri 'aim:goim?screenname=Penguin&message=hello+world'
    In this case, 'Penguin' is the screen name we wish to IM, and 'hello world'
    is the message to be sent.  '+' must be used in place of spaces.
    Please note the quoting used above - if you run this from a shell the '&'
    needs to be escaped, or the command will stop at that point.
    Also,the following will just open a conversation window to a screen name,
    with no message:
    	gaim-remote uri 'aim:goim?screenname=Penguin'
    
    Joining a chat:
    	gaim-remote uri 'aim:gochat?roomname=PenguinLounge'
    ...joins the 'PenguinLounge' chat room.
    
    Adding a buddy to your buddy list:
    	gaim-remote uri 'aim:addbuddy?screenname=Penguin'
    ...prompts you to add 'Penguin' to your buddy list.
sr: 
    Употреба АИМ-а: адресе:
    Слање брзе поруке на име:
    	gaim-remote uri 'aim:goim?screenname=Пингвин&message=ГНУ+свет'
    У овом случају, „Пингвин“ је име корисника коме шаљемо поруку, а 
    „ГНУ свет“ је сама порука. Мора се користити „+“ уместо размака. 
    Обратите пажњу на начин цитирања изнад — уколико ово користите из љуске, 
    знак „&“ се мора истакнути, или ће наредба стати на том месту.
    Такође, следеће ће само отворити нови прозор за разговор са корисником, 
    без слања поруке:
    	gaim-remote uri 'aim:goim?screenname=Пингвин'
    
    Прикључивање разговору:
    	gaim-remote uri 'aim:gochat?roomname=ЗемљаГнуа'
    Помоћу овога се прикључујете соби „ЗемљаГнуа“.
    
    Додавање другара у Ваш списак другара:
    	gaim-remote uri 'aim:addbuddy?screenname=Пингвин'
    Бићете упитани да додате „Пингвина“ у Ваш списак другара.

en: 
    Your Preferred Contact Methods
sr: 
    Омиљени начини повезивања

en:  (Code %s)
sr:  (кôд %s)

en:  <i>(identified)</i>
sr:  <i>(идентификовани)</i>

en:  <i>(ircop)</i>
sr:  <i>(оператер)</i>

en:  left the room (%s).
sr:  напусти причаоницу (%s).

en: %d buddy from group %s was not removed because its account was not logged in.  This buddy and the group were not removed.
     | %d buddies from group %s were not removed because their accounts were not logged in.  These buddies and the group were not removed.
sr[0]: %d другар из групе %s није уклоњен пошто његов налог није пријављен. Овај другар и његова група нису уклоњени.
sr[1]: %d другара из групе %s није уклоњено пошто њихови налози нису пријављени. Ови другари и њихова група нису уклоњени.
sr[2]: %d другара из групе %s није уклоњено пошто њихови налози нису пријављени. Ови другари и њихова група нису уклоњени.

en: %d person in room | %d people in room
sr[0]: %d особа у причаоници.
sr[1]: %d особе у причаоници.
sr[2]: %d особа у причаоници.

en: %s (%d new/%d total)
sr: %s (нових: %d/укупно: %d)

en: %s Options
sr: %s опције

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
sr: %s [<I>%s</I>] је ушао(ла) у причаоницу.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
sr: Изгледа да %s није присутан и да није примио послату поруку.

en: %s became idle
sr: %s се успавао(ла)

en: %s became unidle
sr: %s се пробудио(ла)

en: %s came back
sr: %s се вратио(ла)

en: %s canceled the file transfer
sr: %s обустави пренос датотеке

en: %s canceled the transfer of %s
sr: %s обустави пренос %s

en: %s could not be added because your buddy list is full.
sr: %s се не може додати пошто вам је списак другара попуњен.

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
sr: %s је одбио ваш позив на разговор у соби „%s“ због „%s“.

en: %s entered the room.
sr: %s је ушао(ла) у причаоницу.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
sr[0]: %s је примио %d нову поруку.
sr[1]: %s је примио %d нове поруке.
sr[2]: %s је примио %d нових порука.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
sr: Корисник %s је (накнадно) одбио захтев да га додате у ваш списак другара из следећег разлога: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
sr: Корисник %s је (накнадно) одбио захтев да га додате у ваш списак другара.

en: %s has become idle (%s)
sr: %s се успавао(ла) (%s)

en: %s has become idle.
sr: %s се успавао(ла).

en: %s has been invited to this conversation.
sr: %s је позван на овај разговор.

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
sr: %s је променио тему <I>%s</I> на: %s

en: %s has changed the topic to: %s
sr: %s измени тему у: %s

en: %s has closed the conversation window.
sr: %s затвори прозор разговора.

en: %s has gone away.
sr: %s је одишао(ла) на одсуство.

en: %s has gone away. (%s)
sr: %s је одишао(ла) на одсуство. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
sr: %s позива %s у причаоницу „%s“

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    <b>%s</b>
sr: %s позива %s у причаоницу „%s“
    <b>%s</b>

en: %s has just asked to directly connect to %s
sr: %s је управо затражио непосредну везу са %s

en: %s has just been warned by %s.
    Your new warning level is %d%%
sr: %s је управо упозорен од стране %s.
    Ваш нови ниво обазривости је %d%%

en: %s has returned from being away (%s)
sr: %s се вратио(ла) са одсуства (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
sr: %s се активирао(ла) (%s)

en: %s has set the topic to: %s
sr: %s измени тему у: %s

en: %s has signed off (%s)
sr: %s се одјавио(ла) (%s)

en: %s has signed on (%s)
sr: %s се пријавио(ла) (%s)

en: %s has started typing to you (%s)
sr: %s почиње да Вам пише поруку (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
sr: %s је престао(ла) да Вам пише (%s)

en: %s is no longer away.
sr: %s више није на одсуству.

en: %s is no longer idle.
sr: %s више није неактиван.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
sr: %s није обична датотека и зато је ГАИМ неће преписивати.

en: %s is not a valid filename.
sr: %s није исправан назив датотеке.

en: %s is not a valid group.
sr: %s није дозвољена група.

en: %s is not a valid passport account.
sr: %s није исправан налог пасоша.

en: %s is not a valid room handle
sr: %s није исправна ручка собе

en: %s is not a valid room name
sr: %s није исправан назив собе

en: %s is not a valid server name
sr: %s није исправан назив сервера

en: %s is now known as %s
sr: %s је променио(ла) име у %s

en: %s is now known as %s.
sr: %s је променио(ла) име у %s.

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
sr: %s је у локалном списку али није на списку сервера. Желите ли да додате овог другара?

en: %s left the room (%s).
sr: %s је напустио(ла) причаоницу (%s).

en: %s left the room.
sr: %s је напустио(ла) причаоницу.

en: %s logged in.
sr: %s се пријави.

en: %s logged out.
sr: %s се одјави.

en: %s not currently logged in.
sr: %s није тренутно пријављен.

en: %s on %s (%s)
sr: %s на %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
sr: %s на локалном списку је у групи „%s“ али није на списку сервера. Желите ли да додате овог другара?

en: %s requested a PING
sr: %s захтева пинг

en: %s requested your information
sr: %s захтева Ваше податке

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
sr[0]: %s захтева од %s да прими %d датотеку: %s (%.2f %s)%s%s
sr[1]: %s захтева од %s да прими %d датотеке: %s (%.2f %s)%s%s
sr[2]: %s захтева од %s да прими %d датотека: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
sr: %s захтева од Вас да пошаљете датотеку

en: %s signed off
sr: %s се одјавио(ла)

en: %s signed on
sr: %s се пријавио(ла)

en: %s wants to send you %s (%s)
sr: %s жели да Вам пошаље %s (%s)

en: %s wants to send you a file
sr: %s жели да вам пошаље датотеку

en: %s went away
sr: %s је отишао(ла) на одсуство.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s%s
sr: %s%s%s%s учини %s својим другаром%s%s%s

en: (%d message) | (%d messages)
sr[0]: (%d порука)
sr[1]: (%d поруке)
sr[2]: (%d порука)

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
sr: (%s) %s <САМО-ОДГОВОР>: %s

en: (+%d more)
sr: (преостало +%d)

en: (1 message)
sr: (1 порука)

en: (Re-)Request authorization
sr: (Поново) захтевај овлашћење

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
sr: (Дошло је до грешке при претварању ове поруке.	 Проверите опцију „Начин записа“ у Уреднику налога)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking to most likely has a buggy client.)
sr: (Дошло је до грешке при пријему ове поруке. Другар с којим причате вероватно користи неисправан програм.)

en: (no name)
sr: (без имена)

en: /Buddies/Add C_hat...
sr: /Другари/Додај разго_вор...

en: /Buddies/Add _Group...
sr: /Другари/Додај _групу...

en: /Buddies/Get User _Info...
sr: /Другари/Прибави податке о _кориснику...

en: /Buddies/Join a Chat...
sr: /Другари/_Прикључи се разговору...

en: /Buddies/Join a _Chat...
sr: /Другари/_Прикључи се разговору...

en: /Buddies/New Instant _Message...
sr: /Другари/_Нова брза порука...

en: /Buddies/Show Empty Groups
sr: /Другари/Прикажи празне групе

en: /Buddies/Show Offline Buddies
sr: /Другари/Прикажи неповезане другаре

en: /Buddies/Show _Empty Groups
sr: /Другари/Прикажи _празне групе

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
sr: /Другари/Прикажи неп_овезане другаре

en: /Buddies/View User _Log...
sr: /Другари/Погледај дневник за _корисника...

en: /Buddies/_Add Buddy...
sr: /Другари/_Додај другара...

en: /Buddies/_Quit
sr: /Другари/И_злаз

en: /Buddies/_Signoff
sr: /Другари/_Одјава

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
sr: /Разговор/Додај _заседу другару...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
sr: /Разговор/Додај _заседу другару...

en: /Conversation/Add...
sr: /Разговор/Додај...

en: /Conversation/Alias...
sr: /Разговор/Надени име...

en: /Conversation/Block...
sr: /Разговор/Блокирај...

en: /Conversation/Clear
sr: /Разговор/_Обриши

en: /Conversation/Get Info
sr: /Разговор/Прибави податке...

en: /Conversation/In_vite...
sr: /Разговор/_Позови...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
sr: /Разговор/Уметни _слику...

en: /Conversation/Insert Image...
sr: /Разговор/Убаци слику...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
sr: /Разговор/Ум_етни везу...

en: /Conversation/Insert Link...
sr: /Разговор/Убаци везу...

en: /Conversation/Invite...
sr: /Разговор/Подаци...

en: /Conversation/New Instant _Message...
sr: /Разговор/Нова _брза порука...

en: /Conversation/Remove...
sr: /Разговор/Уклони...

en: /Conversation/Se_nd File...
sr: /Разговор/_Пошаљи датотеку...

en: /Conversation/Send File...
sr: /Разговор/Пошаљи датотеку...

en: /Conversation/View Log
sr: /Разговор/Прикажи дневник

en: /Conversation/View _Log
sr: /Разговор/Погледај _дневник

en: /Conversation/Warn...
sr: /Разговор/Упозори...

en: /Conversation/_Add...
sr: /Разговор/_Додај...

en: /Conversation/_Block...
sr: /Разговор/_Блокирај...

en: /Conversation/_Close
sr: /Разговор/_Заврши

en: /Conversation/_Find...
sr: /Разговор/_Нађи...

en: /Conversation/_Get Info
sr: /Разговор/Приба_ви податке...

en: /Conversation/_Remove...
sr: /Разговор/_Уклони...

en: /Conversation/_Save As...
sr: /Разговор/_Сачувај као...

en: /Conversation/_Warn...
sr: /Разговор/_Упозори...

en: /Help/Online _Help
sr: /Помоћ/Помоћ из _програма

en: /Help/_About
sr: /Помоћ/_О програму

en: /Help/_Debug Window
sr: /Помоћ/Прозор за налажење _грешака

en: /Options/Enable Logging
sr: /Избори/Омогући записе

en: /Options/Enable Sounds
sr: /Избори/Омогући звуке

en: /Options/Enable _Logging
sr: /Избори/Омогући _дневник рада

en: /Options/Enable _Sounds
sr: /Избори/Омогући з_вуке

en: /Options/Show Formatting Toolbar
sr: /Избори/Прикажи алатке за форматирање

en: /Options/Show Formatting _Toolbar
sr: /Избори/Прикажи _алатке за форматирање

en: /Options/Show Timestamps
sr: /Избори/Приказуј временске ознаке

en: /Tools/A_ccounts
sr: /Алати/_Налози

en: /Tools/Account Ac_tions
sr: /Алати/_Акције по налогу

en: /Tools/Account Actions
sr: /Алати/_Акције по налозима

en: /Tools/Away
sr: /Алати/Одсутан

en: /Tools/Buddy Pounce
sr: /Алати/Заседа другару

en: /Tools/Buddy _Pounce
sr: /Алати/_Заседа другару

en: /Tools/Pl_ugin Actions
sr: /Алати/Акције по протоколу

en: /Tools/Plugin Actions
sr: /Алати/Акције по протоколу

en: /Tools/Pr_eferences
sr: /Алати/_Поставке

en: /Tools/Pr_ivacy
sr: /Алати/_Приватност

en: /Tools/Privacy
sr: /Алати/_Приватност

en: /Tools/R_oom List
sr: /Алати/С_писак соба

en: /Tools/Room List
sr: /Алати/С_писак соба

en: /Tools/View System _Log
sr: /Алати/Преглед _системског дневника рада

en: /Tools/_Away
sr: /Алати/_Одсутан

en: /Tools/_File Transfers
sr: /Алати/Преноси _датотека...

en: /_Buddies
sr: /_Другари

en: /_Conversation
sr: /_Разговор

en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /_Options
sr: /_Избори

en: /_Tools
sr: /_Алати

en: 0 people in room
sr: Нема никога у причаоници

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
sr: <B>Кориснички број:</B> %s<BR><B>Стање:</B> %s<HR>%s

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
sr: <FONT SIZE="4">ИРЦ:</FONT> #gaim на irc.freenode.net<BR><BR>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
sr: <I>%s</I> укида све приступе за <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
sr: <I>%s</I> уклања све приступе за канал <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
sr: <I>%s</I> поставља приступ за <I>%s</I> на: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
sr: <I>%s</I> поставља приступ за канал <I>%s</I> на: %s

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
sr: <b><font color="red">Дневник не омогућава читање</font></b>

en: <b>Alias:</b> %s<br>
sr: <b>Надимак:</b> %s<br>

en: <b>Anonymous warnings are less severe.</b>
sr: <b>Анонимна упозорења су мањег утицаја.</b>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
sr: <b>Дневник промена:</b>
    %s<br><br>

en: <b>Channel Name:</b> %s
sr: <b>Име канала:</b> %s

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
sr: <b>Датотека:</b> %s
    <b>Величина:</b> %s
    <b>Димензије слике:</b> %dx%d

en: <b>IP Address:</b> %s<br>
sr: <b>ИП адреса:</b> %s<br>

en: <b>Idle for:</b> %s<br>
sr: <b>Неактиван:</b> %s<br>

en: <b>Receiving As:</b>
sr: <b>Пријем као:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
sr: <b>Примање од:</b>

en: <b>Sending As:</b>
sr: <b>Слање као:</b>

en: <b>Sending To:</b>
sr: <b>Слање за:</b>

en: <b>User:</b> %s<br>
sr: <b>Корисник:</b> %s<br>

en: <b>_Account:</b>
sr: <b>_Налог:</b>

en: <b>_Password:</b>
sr: <b>_Лозинка:</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
sr: <br><b>Шифра канала:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
sr: <br><b>Оснивач канала:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
sr: <br><b>HMAC за канал:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
sr: <br><b>Модови канала:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
sr: <br><b>Тема канала:</b><br>%s

en: <br><b>Defining adjective:</b> Glorious<br>
sr: <br><b>Одређивање придева:</b> Знаменит<br>

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
sr: <br><b>Текстуални отисак:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
sr: <br><b>Отисак оснивачевог кључа:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
sr: <br><b>Број корисника:</b> %d

en: <br>At %s since %s
sr: <br>У %s од %s

en: <br>Hidden or not logged-in
sr: <br>Сакривен или непријављен

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sr: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;САМО-ОДГОВОР&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sr: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;САМО-ОДГОВОР&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
sr: <font color="red"><b>Не могу да читам датотеку: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
sr: <font color="red"><b>Не могу да нађем путању дневника!</b></font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
sr: <h1>Разговор са %s</h1>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
sr: <i>не чекате на овлашћење</i>

en: <main>/Conversation/Close
sr: <main>/Разговор/Заврши

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Web site:</span>		%s
    <span weight="bold">File name:</span>	%s
sr: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Написао:</span>	%s
    <span weight="bold">Веб страница:</span>		%s
    <span weight="bold">Датотека:</span>	%s

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>  %s
    <span weight="bold">URL:</span>  %s
    <span weight="bold">File name:</span>  %s
sr: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Написао:</span>  %s
    <span weight="bold">Интернет адреса:</span>  %s
    <span weight="bold">Датотека:</span>  %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
sr: <span size='larger' weight='bold'>Грешка при чувању слике</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
sr: <span size='larger' weight='bold'>Непрепозната врста датотеке</span>
    
    Подразумевам PNG.

en: <span weight="bold" size="larger">%s has been disconnected.</span>
    
    %s
    %s
sr: <span weight="bold" size="larger">%s прекину везу.</span>
    
    %s
    %s

en: <span weight="bold" size="larger">Gaim v%s</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Гаим в%s</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Warn %s?</span>
    
    This will increase %s's warning level and he or she will be subject to harsher rate limiting.
sr: <span weight="bold" size="larger">Упозорење за %s?</span>
    
    Ово ће увећати ниво обазривости за „%s“ и он или она ће имати строжије ограничење брзине слања порука.

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
sr: <span weight="bold" size="larger">Стигла Вам је пошта!</span>
    
    %s

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s%s%s%s
sr: <span weight="bold" size="larger">Стигла Вам је пошта!</span>
    
    %s%s%s%s

en: <span weight="bold">From:</span> %s
sr: <span weight="bold">Од:</span> %s

en: <span weight="bold">Subject:</span> %s
sr: <span weight="bold">Тема:</span> %s

en: A Little About Me
sr: Понешто о мени

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sr: Датотека је спремна за преузимање са:
    рачунара: %s
    на порту: %d

en: A folder with that name already exists
sr: Датотека већ постоји.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
sr: Водоравна варијанта списка другара.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
sr: Порука је одбачена, прекорачујете ограничења брзине сервера.

en: AIM
sr: АИМ

en: AIM Direct IM
sr: Непосредна АИМ порука

en: AIM/ICQ Protocol Plugin
sr: Додатак за AIM/ICQ протоколе

en: AP User
sr: АП корисник

en: A_ccounts
sr: _Налози

en: A_way
sr: Одсутан

en: About Gaim
sr: О Гаиму

en: Accept
sr: Прихвати

en: Accept Defaults
sr: Прихвати подразумевано

en: Accept chat invitation?
sr: Прихвати позив на разговор?

en: Accept file transfer request from %s?
sr: Да ли да прихватим захтев за пренос датотеке од другара %s?

en: Access denied: proxy server forbids port %d tunnelling.
sr: Приступ одбијен: посредник одбија тунел на порту %d.

en: Account
sr: Налог

en: Account Confirmation Requested
sr: Захтева се потврда налога

en: Account Info
sr: Подаци о налогу

en: Account has been disabled
sr: Налог је искључен

en: Account type:
sr: Врста налога:

en: Account:
sr: Налог:

en: Accounts
sr: Налози

en: Activate ID...
sr: Активирај ИД...

en: Active
sr: Активан

en: Active Developers
sr: Активни програмери

en: Active which ID?
sr: Активирај ИД (који)?

en: Add
sr: Додај

en: Add / Remove
sr: Додај / Уклони

en: Add Account
sr: Додај налог

en: Add Buddy
sr: Додај другара

en: Add Buddy _Pounce
sr: Додај _заседу другару

en: Add Channel Private Group
sr: Додај нову приватну групу

en: Add Channel Public Key
sr: Додај јавни кључ канала

en: Add Chat
sr: Додај разговор

en: Add Group
sr: Додај групу

en: Add Private Group
sr: Додај приватну групу

en: Add a C_hat
sr: Додај _разговор

en: Add a _Buddy
sr: _Додај другара

en: Add a new text replacement
sr: Додавање нове замене текста

en: Add buddy rejected
sr: Одбијено додавање другара

en: Add buddy to your list?
sr: Додати другара у списак?

en: Add the chat to your buddy list
sr: Додавање разговора у Ваш списак другара

en: Add the user to your buddy list
sr: Додавање корисника у Ваш списак другара

en: Add to Address Book
sr: Додај у адресар

en: Add-Ins
sr: Додаци

en: Additional Information
sr: Додатни подаци

en: Address
sr: Улица

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
sr: Додаје кутијицу у списак другара која показује да ли имате нову пошту.

en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
sr: Додавање временске ознаке у разговор на сваких Н минута, у иЧет стилу.

en: Age
sr: Старост

en: Albanian
sr: албански

en: Algorithm: 	%s
sr: Алгоритам: 	%s

en: Alias
sr: Надимак

en: Alias Buddy
sr: Надени име другару

en: Alias Chat
sr: Надени име разговору

en: Alias Contact
sr: Надени име контакту

en: Alias Contact...
sr: Надени име контакту...

en: Alias:
sr: Надимак:

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
sr: Све доле наведене опције нису обавезне. Унесите само податке које желите.

en: Allow
sr: Допусти

en: Allow %s to contact you?
sr: Дозволте %s да Вас контактира?

en: Allow MSN Mobile pages?
sr: Допусти МСН мобилне странице?

en: Allow all users to contact me
sr: Дозволи свим корисницима да ме контактирају

en: Allow only the users below
sr: Дозволи само ниже наведеним корисницима

en: Allow only the users on my buddy list
sr: Дозволи само корисницима са мог списка другара

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
sr: Дозволи нескривене лозинке на нешифрованим токовима

en: Allow/Disallow Mobile Pages
sr: Дозволи/забрани мобилне странице

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
sr: Дозвољава измену вредности поена за мирна/одсутна/неповезана стања другара при рачунању првенства контакта.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
sr: Дозвољава управљање вредностима везаним за разна стања другара.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
sr: Омогућава подршку за рад на основу понашања миша у прозорима за разговор.
    Вуците миш уз притиснуто средње дугме за извршење одређених радњи:
    
    Повуците доле и онда на десно да окончате разговор.
    Повуците горе и онда на лево да пређете на претходни разговор.
    Повуците горе и онда на десно да пређете на следећи разговор.

en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
sr: Омогућава Вам да управљате Гаимом уносом наредби у датотеку.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle for
sr: Омогућава Вам да одредите колико дуго траје период неактивности

en: Alphabetical
sr: По азбучном реду

en: Already Logged In
sr: Већ пријављен

en: Already Registered
sr: Већ је регистрован

en: Already in opposite list
sr: Већ у супарничком списку

en: Already in the mode
sr: Већ у том моду

en: Already there
sr: Већ је присутан

en: Amharic
sr: амхарски

en: An error occurred while opening the file.
sr: Дошло је до грешке при отварању датотеке.

en: An error occurred while updating the directory
sr: Десила се грешка приликом обнове директоријума

en: An error was encountered parsing your buddy list.  It has not been loaded, and the old file has moved to blist.xml~.
sr: Дошло је до грешке при обради списка другара. Списак није учитан а стари списак је померен у blist.xml~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
sr: Пример додатка који ради неке ствари — видети опис.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
sr: Догодила се непозната грешка %d. Подаци: %s

en: An unknown signon error has occurred: %s.
sr: Дошло је до непознате грешке при пријави: %s.

en: Angry
sr: Љут

en: Animate
sr: Анимирај

en: Anxious
sr: Нервозан

en: Anyone
sr: Било ко

en: Appear Offline
sr: Као неповезан

en: Apply
sr: Примени

en: Are you sure you want to block %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да блокирате корисника %s?

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати %s?

en: Are you sure you want to remove the away message "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните поруку „%s‟?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
sr: Да ли сте сигурни да желите да %s може да Вас контактира?

en: Ashamed
sr: Стидан

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
sr: Тражим од %s да се повеже на %s:%hu за непосредне брзе поруке.

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
sr: Није успео покушај пријаве на %s,%s,%s

en: Attempting to connect to %s at %s:%hu for Direct IM.
sr: Покушавам да се повежем са %s на %s:%hu за непосредне брзе поруке.

en: Australian English
sr: аустралијски енглески

en: Auth host
sr: Домаћин за идентификацију

en: Auth port
sr: Порт

en: Authenticating
sr: Идентификација

en: Authenticating connection
sr: Идентификација

en: Authenticating...
sr: Идентификација

en: Authentication Failure
sr: Неуспешна идентификација

en: Authentication failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Authentication failed.
sr: Неуспешна идентификација.

en: Authorization Aborted
sr: Пријава прекинута

en: Authorization Denied
sr: Захтев одбијен

en: Authorization Denied Message:
sr: Разлог одбијања овлашћења:

en: Authorization Given
sr: Овлашћење је дато

en: Authorization Granted
sr: Захтев одобрен

en: Authorization Request
sr: Захтев за овлашћење

en: Authorization Request Message:
sr: Порука уз захтев за овлашћење:

en: Authorization mechanism too weak
sr: Начин овлашћења недовољно сигуран

en: Authorize
sr: Овласти

en: Auto-Join
sr: Аутоматска пријава

en: Auto-Reconnect
sr: Аутоматско очување везе

en: Auto-away
sr: Аутоматско одуство

en: Auto-login
sr: Аутоматска пријава

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Available
sr: Доступан

en: Available Message:
sr: Порука за доступност:

en: Available for friends only
sr: Доступан само за пријатеље

en: Away
sr: Одсутан

en: Away / Idle
sr: Одсуство / Неактивност

en: Away From Computer
sr: Одсутан од рачунара

en: Away Message
sr: Поруке за одсуство

en: Away Messages
sr: Поруке за одсуство

en: Away for friends only
sr: Одсутан само за пријатеље

en: Away m_essage:
sr: _Порука за одсуство:

en: Away message too long.
sr: Порука за одсуство је предугачка.

en: Away title:
sr: Наслов одсуства:

en: Away!
sr: Одсутан!

en: Azerbaijani
sr: азербејџански

en: B_rowse...
sr: Претражи

en: Back
sr: Назад

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Bad Format
sr: Лош облик

en: Bad Namespace Prefix
sr: Лош предметак простора имена

en: Bad Request
sr: Лош захтев

en: Bad friend file
sr: Лоша датотека са пријатељима

en: Bad mode
sr: Лош мод

en: Bad ticket
sr: Неисправна карта

en: Balancer handshake
sr: Равнотежно руковање

en: Ban List
sr: Списак забрана

en: Banned
sr: Избачени

en: Basic Profile
sr: Основни профил

en: Be Right Back
sr: Одмах се враћам

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a privacy risk.  Do you wish to continue?
sr: Како ово разоткрива Вашу ИП адресу, може се сматрати нарушавањем приватности. Желите ли да наставите?

en: Birth Day
sr: Рођендан

en: Birth Year
sr: Година рођења

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Block
sr: Блокирај

en: Block %s?
sr: Блокирање корисника %s?

en: Block IMs without Key Exchange
sr: Блокирај брзе поруке без размене кључева

en: Block User
sr: Блокирање корисника

en: Block all users
sr: Блокирај све кориснике

en: Block invites
sr: Блокирај позиве

en: Block only the users below
sr: Блокирај ниже наведене кориснике

en: Block the user
sr: Блокирај корисника

en: Blocked
sr: Блокиран

en: Bold
sr: Масно

en: Bored
sr: Досадан

en: Both
sr: Оба

en: Bottom
sr: На дну

en: British English
sr: британски енглески

en: Bro_wse...
sr: Претражи

en: Browser
sr: Прегледник

en: Browser Selection
sr: Избор прегледника

en: Browser default
sr: Подразумевано у прегледнику

en: Buddies
sr: Другари

en: Buddy Comment
sr: Примедба за другара:

en: Buddy Comment for %s
sr: Примедба за другара %s

en: Buddy Comment:
sr: Примедба за другара:

en: Buddy Display
sr: Приказ другара

en: Buddy Goes _Away
sr: Другар одсутан:

en: Buddy Goes _Idle
sr: Другар миран:

en: Buddy Icon
sr: Сличица другара

en: Buddy Information
sr: Подаци о другару

en: Buddy Information for %s
sr: Подаци о другару за %s

en: Buddy List
sr: Списак другара

en: Buddy List Error
sr: Грешка у списку другара

en: Buddy List Sorting
sr: Поредак у списку другара

en: Buddy List Window
sr: Прозор са списком другара

en: Buddy List successfully deleted from Gadu-Gadu server
sr: Списак другара успешно уклоњен са Гаду-Гаду сервера

en: Buddy List successfully transferred to Gadu-Gadu server
sr: Списак другара успешно пребачен на Гаду-Гаду сервер

en: Buddy State Notification
sr: Обавештења о стању другара

en: Buddy Ticker
sr: Трака са списком другара

en: Buddy icon:
sr: Сличица другара

en: Buddy is away:
sr: Другар одсутан:

en: Buddy is idle:
sr: Другар миран:

en: Buddy is offline:
sr: Другар неповезан:

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
sr: Неприлике при усклађивању списка другара за %s (%s)

en: Buddy logs in
sr: Другар се пријавио

en: Buddy logs out
sr: Другар се одјавио

en: Buddy starts _typing
sr: Када другар почиње да куца

en: Buddy stops t_yping
sr: Када другар престаје да куца

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Burmese
sr: бурмски

en: Busted SNAC payload
sr: Упропашћен је SNAC користан пакет

en: Busy
sr: Заузет

en: Buzz!!
sr: Зврнд!

en: By account
sr: Према налогу

en: By conversation count
sr: Према броју разговора

en: By group
sr: Према групи

en: By log size
sr: По величини дневника

en: By status
sr: По стању

en: CTCP PING reply
sr: ЦТЦП ПИНГ одговор

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
sr: CVR параметри су или непознати или недозвољени

en: C_hat windows
sr: Прозори _разговора

en: C_ontrol-Enter sends message
sr: Control+Ентер ш_аље поруку

en: Calculating...
sr: Рачунам...

en: Camera
sr: Камера

en: Canadian English
sr: канадски енглески

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel All
sr: Откажи све

en: Cancel Presence Notification
sr: Откажи обавештења о присуству

en: Canceled
sr: Откажи

en: Cannot add a contact to the same folder twice
sr: Контакти се не могу двапут додати у исти фолдер

en: Cannot add yourself
sr: Не можете додати сами себе

en: Cannot ban %s: banlist is full
sr: Не могу да забраним %s: списак забрана је попуњен

en: Cannot call command
sr: Није успело позивање команде

en: Cannot change nick
sr: Не могу да променим надимак

en: Cannot detach
sr: Не могу да се искључим

en: Cannot fetch the public key
sr: Не могу да добавим јавни кључ

en: Cannot get channel information
sr: Не могу да добавим податке о каналу

en: Cannot get room list
sr: Не могу да добавим списак соба

en: Cannot get server information
sr: Не могу да добавим податке о серверу

en: Cannot get server statistics
sr: Не могу да добавим статистике о серверу

en: Cannot get user information
sr: Не могу да добавим податке о кориснику

en: Cannot initialize SILC Client connection
sr: Не може се покренути SILC клијентска веза

en: Cannot join %s:
sr: Не могу да се прикључим у %s:

en: Cannot join channel
sr: Не могу да се прикључим каналу

en: Cannot join private group
sr: Није могуће ући на приватну групу

en: Cannot perform the key agreement
sr: Није могуће сложити се око кључева

en: Cannot remove group zero
sr: Не могу да уклоним групу нула

en: Cannot send a directory.
sr: Не могу да пошаљем директоријум.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
sr: Не могу да пошаљем датотеку од 0 бајтова.

en: Cannot send file
sr: Не могу да пошаљем датотеку

en: Cannot set IM key
sr: Не могу да пошаљем кључ за брзе поруке

en: Cannot set topic
sr: Не могу да поставим тему

en: Capabilities
sr: Могућности

en: Catalan
sr: каталонски

en: Change Address To:
sr: Промена адресе у:

en: Change Currently Registered Address...
sr: Измени тренутно регистровану адресу...

en: Change Jabber Password
sr: Измените Џабер лозинку

en: Change Password
sr: Промена лозинке

en: Change Password (URL)
sr: Измена лозинке (Интернет адреса)

en: Change Password...
sr: Промени лозинку...

en: Change password for %s
sr: Измена лозинке за %s

en: Change user information for %s
sr: Измени податке о кориснику за %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
sr: Измене поставки приватности се примењују тренутно.

en: Channel %s does not exist in the network
sr: Канал %s не постоји на мрежи

en: Channel Authentication
sr: Пријава на канал

en: Channel Information
sr: Подаци о каналу

en: Channel Messages
sr: Поруке за канал

en: Channel Passphrase
sr: Лозинка за канал

en: Channel Public Keys List
sr: Списак јавних кључева канала

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
sr: Пријава на канал се користи како би се канал обезбедио против неовлашћеног приступа. Пријава се заснива на лозинкама и дигиталним потписима. Ако је лозинка постављена, онда се мора навести при уласку на канал. Ако су постављени јавни кључеви за канал, онда једино корисници са наведеним јавним кључевима могу да приступе.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
sr: Оснивач канала <I>%s</I> је <I>%s</I>

en: Chat
sr: Разговор

en: Chat Room List Url
sr: URL за списак соба

en: Chat Room Locale
sr: Локалитет за причаоницу

en: Chat in %s is not available.
sr: Није могућ разговор у %s.

en: Chat is currently unavailable
sr: Разговор тренутно није могућ

en: Chats
sr: Разговори

en: Chatty
sr: Причљив

en: Check Mail
sr: Провери пошту

en: Check email every X seconds.
sr: Проверавај е-пошту сваких Н секунди.

en: Checks for new local mail.
sr: Проверава да ли је пристигла нова локална пошта.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
sr: Проверава повремено за нова издања и обавештава корисника уз дневник промена.

en: Checks periodically for new releases.
sr: Проверава повремено за нова издања.

en: Chinese
sr: кинески

en: Choose...
sr: Изабери...

en: City
sr: Град

en: Close
sr: Затвори

en: Close conversation
sr: Окончај разговор

en: Color to draw hyperlinks.
sr: Боја за исцртавање над-веза.

en: Command
sr: Наредба

en: Command disabled
sr: Наредба искључена

en: Company
sr: Предузеће

en: Computer
sr: Рачунар

en: Conference does not exist
sr: Конференција не постоји.

en: Conference not found
sr: Конференција није пронађена

en: Configuration error
sr: Грешка при повезивању

en: Configure IM Forwarding (URL)
sr: Подеси прослеђивање брзих порука (адреса)

en: Configure Room
sr: Поставке за собу

en: Confirm Account
sr: Потврдите налог

en: Conflict
sr: Сукоб

en: Connect
sr: Успостави везу

en: Connect server
sr: Повезивање са сервером

en: Connect to %s failed
sr: Неуспешно повезивање на %s

en: Connecting
sr: Успостављање везе

en: Connecting to SILC Server
sr: Повезивање са SILC сервером

en: Connecting...
sr: Успостављам везу...

en: Connection Closed
sr: Веза прекинута

en: Connection Error
sr: Грешка при повезивању

en: Connection Failed
sr: Удаљена веза неуспешна

en: Connection Timeout
sr: Временски рок везе

en: Connection error from %s server (%s):
    %s
sr: Грешка при повезивању са сервера %s (%s):
    %s

en: Connection established, cookie sent
sr: Веза је успостављена, колачић је послат

en: Connection failed
sr: Веза неуспешна

en: Connection problem
sr: Грешка при повезивању

en: Connection problem with the YCHT server.
sr: Проблем при повезивању на YCHT сервер.

en: Console beep
sr: Конзолни звук

en: Contact Priority
sr: Првенство контакта

en: Control-(number) _inserts smileys
sr: Control-(број) убацује _смешак

en: Control-{B/I/U} changes _formatting
sr: Control-{B/I/U/S} убацује HTML _ознаке

en: Conversation Placement
sr: Смештање разговора

en: Conversations
sr: Разговори

en: Conversations with %s
sr: Разговори са %s

en: Cool Link 1
sr: Занимљива веза 1

en: Cool Link 2
sr: Занимљива веза 2

en: Cool Link 3
sr: Занимљива веза 3

en: Could Not Connect
sr: Не могу да се повежем

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
sr: Не могу да додам другара %s у групу %s у списак сервера за налог %s.

en: Could not add buddy to server list
sr: Не могу да додам другара у списак сервера

en: Could not add the buddy %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
sr: Другар са именом %s није могао бити додат јер је надимак неважећи. Надимци морају да или почну словом и затим садрже слова, бројеве и размаке, или могу садржати само бројеве.

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
sr: Не могу да додам другара %s зато што имате превише другара у списку. Уклоните некога и покушајте поново.

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.  The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
sr: Не могу да додам другара %s из непознатих разлога. Најчешћи разлог је када већ имате највише дозвољених другара у Вашем списку.

en: Could not change nick
sr: Не могу да променим надимак

en: Could not connect
sr: Не могу да се повежем

en: Could not connect for transfer.
sr: Не могу да успоставим везу за пренос.

en: Could not get details for user %s (%s).
sr: Не могу да добавим детаље о кориснику %s (%s).

en: Could not kill user
sr: Не могу да уклоним корисника

en: Could not load public key
sr: Не могу да учитам јавни кључ

en: Could not open %s for writing!
sr: Не могу да отворим %s за упис!

en: Could not perform key agreement for file transfer
sr: Не могу да ускладим кључеве за пренос датотека

en: Could not recognize the host of the username you entered
sr: Налог или име рачунара које сте унели није препознато.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
sr: Није могуће добавити корисников профил. То је вероватно пролазни проблем на серверу. Молимо покушајте касније.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
sr: Није могуће добавити корисников профил. То вероватно значи да корисник не постоји; међутим, Yahoo! понекада не успе да пронађе корисников профил. Ако сте сигурни да корисник постоји, пробајте касније.

en: Could not send
sr: Не могу да пошаљем

en: Could not start the file transfer
sr: Не могу да успоставим пренос датотеке

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
sr: Не могу да упишем заглавље датотеке. Датотека се неће пренети.

en: Couldn't Import Buddy List from Server
sr: Немогућ увоз списка другара са сервера

en: Couldn't connect to host
sr: Не могу да се повежем са домаћином

en: Couldn't create socket
sr: Не могу да начиним сокет

en: Couldn't delete Buddy List from Gadu-Gadu server
sr: Немогуће уклањање списка другара са Гаду-Гаду сервера

en: Couldn't export buddy list
sr: Немогућ извоз списка другара

en: Couldn't get search results
sr: Немогуће преузимање резултата претраге

en: Couldn't transfer Buddy List to Gadu-Gadu server
sr: Немогућ пренос списка другара на Гаду-Гаду сервер

en: Country
sr: Држава

en: Country not supported.
sr: Држава није подржана.

en: Country: 	%s
sr: Држава: 	%s

en: Crazy Patch Writers
sr: Луди писци исправки

en: Create New Room
sr: Направи нову собу

en: Creating SILC key pair...
sr: Израда SILC пара кључева је у току...

en: Critical error in GG library
sr: Критична грешка у ГГ библиотеци

en: Current Translators
sr: Текући преводиоци

en: Currently on
sr: Тренутно присутан

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Czech
sr: чешки

en: D_isplay remote nicknames if no alias is set
sr: Прикажи удаљене надимке уколико алијас није постављен

en: Danish
sr: дански

en: Database connect error
sr: Грешка при повезивању са базом

en: Database server error
sr: Грешка сервера са базом

en: Date
sr: Датум

en: Debug Window
sr: Прозор за поруке о грешкама

en: Decline
sr: Одбиј

en: Default Formatting
sr: Подразумевано форматирање

en: Delay
sr: Одлагање

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Buddy List from Server
sr: Уклони списак другара са сервера

en: Deny
sr: Одбиј

en: Department
sr: Одељење

en: Description
sr: Опис

en: Detach From Server
sr: Искључи се са сервера

en: Detached
sr: Откачен

en: Details
sr: Детаљи

en: Device
sr: Уређај

en: Digitally sign all IM messages
sr: Дигитално потпиши све _брзе поруке

en: Digitally sign all channel messages
sr: Дигитално потпиши све поруке за канал

en: Dim i_dle buddies
sr: _Осенчи неактивне другаре

en: Dir service temporarily unavailable.
sr: Услуге именика тренутно нису доступне.

en: Direct Connect failed
sr: Непосредна веза није успела

en: Direct IM
sr: Непосредна порука

en: Direct IM with %s closed
sr: Непосредан разговор са %s је затворен

en: Direct IM with %s established
sr: Непосредан разговор са %s је омогућен

en: Direct IM with %s failed
sr: Непосредан разговор са %s је неуспешан

en: Directory Search
sr: Претрага именика

en: Disallow
sr: Забрани

en: Disconnected by server
sr: Сервер Вас је искључио

en: Disconnected.
sr: Веза је прекинута.

en: Display
sr: Приказ

en: Display Currently Registered Address
sr: Прикажи тренутно регистровану адресу

en: Display conversation closed notices
sr: Oбавести о крају разговора.

en: Display timeout notices
sr: Обавести о истеку времена.

en: Displays a system tray icon (in GNOME, KDE or Windows for example) to show the current status of Gaim, allow fast access to commonly used functions, and to toggle display of the buddy list or login window. Also allows messages to be queued until the icon is clicked, similar to ICQ.
sr: Сарађује са аплетом за Обавештајну зону панела (на пример у Гному, КДЕ-у или Виндоузу) како би се приказало тренутно стање Гаим-а, омогућио бржи приступ често коришћеним функцијама, и да се брзо прикаже или сакрије прозор са списком другара или за пријаву. Такође, омогућава и одлагање порука док се не кликне на иконицу, слично као и ICQ.

en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
sr: Приказује иконицу за Гаим у обавештајној зони панела.

en: Division
sr: Одељење

en: Do Not Disturb
sr: Не узнемиравај

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
sr: Да ли желите да додате овај контакт у списак другара?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
sr: Да ли желите да допустите или забраните људима из Вашег списка другара да Вам шаљу МСН мобилне странице на Ваш мобилни телефон или неки други преносни уређај?

en: Docked _Buddy List is always on top
sr: Одржавај _лепљиви прозор са списком другара на врху

en: Done.
sr: Готово.

en: Dutch; Flemish
sr: холандски; фламански

en: E-Mail
sr: Е-пошта

en: E-Mail Address
sr: Адреса е-поште

en: E-mail:
sr: Е-пошта

en: EMail
sr: Е-пошта

en: EMail: 		%s
sr: Ел.адреса: 		%s

en: E_xecute a command
sr: Изврши наредбу

en: Edit Buddy Comment
sr: Уреди примедбу за другара

en: Edit Buddy Pounce
sr: Уреди заседу другару

en: Edit Jabber vCard
sr: Уређивање Џабер визит-карте

en: Edit This Message
sr: Уреди ову поруку

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
sr: Неисправно је или име рачунара или број порта вашег посредника међу подешавањима.

en: Email
sr: Е-пошта

en: Email Address
sr: Адреса е-поште

en: Email lookup restricted.
sr: Ограничена претрага према адреси е-поште.

en: Enable "_slash" commands
sr: Дозволи команде "_са цртом"

en: Enable buddy ic_on animation
sr: Укључи _анимацију иконице другара

en: Enable/Disable Mobile Devices
sr: Омогући/искључи мобилне уређаје

en: Encoding
sr: Начин записа

en: Encodings
sr: Кодирања

en: Enter SecurID
sr: Унесите SecurID

en: Enter _sends message
sr: Ентер _шаље поруку

en: Enter a Conference Server
sr: Сервер за разговоре

en: Enter an alias for %s.
sr: Унесите надимак за %s.

en: Enter an alias for this chat.
sr: Унесите надимак за овај разговор.

en: Enter an alias for this contact.
sr: Унесите надимак за овај контакт.

en: Enter password for %s (%s)
sr: Унесите лозинку за %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
sr: Унесите шестоцифрени број са дигиталног екрана.

en: Epiphany
sr: Спознаја

en: Error
sr: Грешка

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many screen names associated with it.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу променити адресу е-поште зато што је превише корисничких имена повезано са датом адресом.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу променити адресу е-поште зато што је унета адреса неисправна.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this screen name.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу променити адресу е-поште зато што је већ послат захтев за ово корисничко име.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да испишем корисничко име зато што се тражено име разликује од оригинала.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name ends in a space.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да испишем корисничко име зато што се тражено име завршава размаком.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да испишем корисничко име зато што је тражено име предугачко.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
sr: Грешка 0x%04x: Непозната грешка.

en: Error Changing Account Info
sr: Грешка при измени података о налогу

en: Error Message Suppression
sr: Сакриј поруке о грешкама

en: Error accessing %s: 
    %s.
sr: Грешка при приступу %s: 
    %s.

en: Error changing password
sr: Грешка при измени лозинке

en: Error communicating with Gadu-Gadu server
sr: Грешка при споразумевању са Гаду-Гаду сервером

en: Error communicating with server
sr: Грешка при споразумевању са сервером

en: Error communicating with server. Closing connection.
sr: Грешка при повезивању са сервером. Прекидам везу.

en: Error creating connection
sr: Грешка при успостављању везе

en: Error displaying MOTD
sr: Грешка при приказивању поруке дана

en: Error during connecting to SILC Server
sr: Грешка при повезивању на SILC сервер

en: Error during file transfer
sr: Грешка при преносу датотеке

en: Error in chat %s
sr: Грешка при разговору: %s

en: Error initializing session
sr: Грешка при покретању сесије

en: Error joining chat %s
sr: Грешка при укључењу у разговор: %s

en: Error launching <b>%s</b>: %s
sr: Грешка при покретању<b>%s</b>: %s

en: Error occurred during key agreement
sr: Дошло је до грешке приликом преговора о кључевима

en: Error parsing HTTP.
sr: Грешка при обради HTTP-а.

en: Error processing event or response (%s).
sr: Грешка при обради догађаја или одговора (%s).

en: Error reading %s: 
    %s.
sr: Грешка при читању %s: 
    %s.

en: Error retreiving roomlist
sr: Грешка при читању списка соба

en: Error retrieving profile
sr: Грешка при читању са сервера

en: Error while reading from socket.
sr: Грешка при читању сокета.

en: Error while writing to socket.
sr: Грешка при писању у сокет.

en: Error writing %s: 
    %s.
sr: Грешка при упису %s: 
    %s.

en: Error. SSL support is not installed.
sr: SSL подршка је неопходна. Инсталирајте је.

en: Error: invalid PONG from server
sr: Грешка: погрешан одзив сервера (ПОНГ)

en: Estonian
sr: естонски

en: Event
sr: Догађај

en: Evolution Integration
sr: Сарадња са Еволуцијом

en: Evolution Integration Configuration
sr: Подешавање сарадње са Еволуцијом

en: Exchanging key hash
sr: Размењивање хеша кључа

en: Excited
sr: Узбуђен

en: Existing window
sr: Постојећи прозор

en: Expander Size
sr: Величина проширивача

en: Export Buddy List to Server
sr: Извези списак другара на сервер

en: Export to .anyone
sr: Извези у .anyone

en: Export to .zephyr.subs
sr: Извези у .zephyr.subs

en: Exposure
sr: Излагање

en: ExtPlacement
sr: Додатни размештај

en: Extended Address
sr: Проширена адреса

en: Extended Away
sr: Продужено одсуство

en: Extra conversation placement options.
sr: Додатни избори за размештај разговора.

en: Failed
sr: Неуспех

en: Failed Yahoo! Authentication
sr: Неуспешна Јаху! идентификација

en: Failed to assign %s to a socket:
    %s
sr: Не могу да доделим %s за прикључак:
    %s

en: Failed to change nickname
sr: Не могу да променим надимак

en: Failed to connect to server.
sr: Не могу да се повежем на сервер.

en: Failed to join buddy in chat
sr: Неуспешно прикључивање другара разговору

en: Failed to join chat
sr: Неуспешно прикључење разговору

en: Failed to leave channel
sr: Неуспешна одјава са канала

en: Failed to set cmodes for %s
sr: Не могу да сачувам приступе за: %s

en: Failed to store image: %s
sr: Не могу да сачувам слику: %s.

en: Failure unknown: %s.
sr: Непознат неуспех: %s.

en: Failure.
sr: Неуспех.

en: Failure: Authentication failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Failure: Incorrect signature
sr: Грешка: потпис је неисправан

en: Failure: Invalid cookie
sr: Грешка: колачић је неисправан.

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
sr: Грешка: друга страна не подржава предложен HMAC

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
sr: Грешка: друга страна не подржава предложену KE групу

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
sr: Грешка: друга страна не подршава предложен PKCS

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
sr: Грешка: друга страна не подржава предложену шифру

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
sr: Грешка: друга страна не подржава предложену хеш функцију

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
sr: Грешка: друга страна нема поверења или не подржава ваш јавни кључ

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
sr: Грешка: издања се не слажу, обновите вашег клијента

en: Family Name
sr: Презиме

en: Favorite Quote
sr: Омиљена изрека

en: Favorite Things
sr: Омиљене ствари

en: Feature Not Implemented
sr: Могућност није подржана

en: Female
sr: Женски

en: Fetching the room list failed.
sr: Добављање списка соба није успело.

en: File Send Failed
sr: Неуспешно слање датотеке

en: File Transfer Aborted
sr: Пренос датотеке је обустваљен

en: File Transfers
sr: Преноси датотека

en: File operation error
sr: Грешка при раду са датотеком

en: File transfer already started
sr: Пренос датотеке је већ почео

en: File transfer cancelled
sr: Обустављен је пренос

en: File transfer complete
sr: Пренос датотеке завршен

en: File transfer failed; other side probably canceled.
sr: Неуспешан пренос датотеке; друга страна је вероватно отказала.

en: File transfer from %s aborted.
sr: Пренос датотеке од %s прекинут.

en: File transfer host
sr: Домаћин за пренос датотека

en: File transfer port
sr: Порт за пренос датотека

en: File transfer sessions does not exist
sr: Сесије преноса датотека не постоје

en: File transfer to %s aborted.
sr: Пренос датотеке до %s прекинут.

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Filename:
sr: Назив датотеке:

en: Fill out all fields completely.
sr: Попуните сва поља у потпуности.

en: Finalizing connection
sr: Довршава повезивање

en: Find
sr: Нађи

en: Find Buddy by E-mail
sr: Пронађи другара помоћу адресе е-поште

en: Find Rooms
sr: Пронађи собе

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
sr: Отисак и сажетак кључа за другара %s су:
    
    %s
    %s

en: Finished
sr: Завршено

en: Finnish
sr: фински

en: Firebird
sr: Жар-птица

en: Firefox
sr: Жар-лија

en: First Name
sr: Име

en: First name:
sr: Име

en: Font Face
sr: Писмо

en: Forbidden
sr: Забрањен

en: Force old SSL
sr: Наметни стари ССЛ

en: Foreground font color
sr: Боја текста

en: Format Screen Name...
sr: Запис екранског имена...

en: Free For Chat
sr: Доступан за разговор

en: French
sr: француски

en: Friendly name changes too rapidly
sr: Другарско име се превише брзо мења

en: From
sr: Од

en: From (To pending)
sr: Од (чекање)

en: Full Name
sr: Пуно име

en: Full name
sr: Пуно име

en: Fully Qualified Domain Name missing
sr: Недостаје пун назив домена (FQDN)

en: GTK Signals Test
sr: Проба Гтк сигнала

en: GTK+ Runtime Version
sr: Гтк+ библиотека издање

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
sr: Додатак за Гаду-Гаду протокол

en: Gadu-Gadu Search Engine
sr: Гаду-Гаду претрага

en: Gaim
sr: Гаим

en: Gaim %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -a, --acct          display account editor window
      -w, --away[=MESG]   make away on signon (optional argument MESG specifies
                          name of away message to use)
      -l, --login[=NAME]  automatically login (optional argument NAME specifies
                          account(s) to use, seperated by commas)
      -n, --loginwin      don't automatically login; show login window
      -u, --user=NAME     use account NAME
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -v, --version       display the current version and exit
      -h, --help          display this help and exit
sr: Гаим %s
    Употреба: %s [ОПЦИЈА]...
    
      -a, --acct           приказује уређивач налога
      -w, --away[=ПОРУКА]  поставља одсуство по пријави (опциони аргумент ПОРУКА 
                           наводи име поруке која ће се користити за одсуство)
      -l, --login[=ИМЕ]    аутоматска пријава (опциони аргумент ИМЕ наводи које налог(е) 
                           користити, раздвојене зарезима)
      -n, --loginwin       без аутоматске пријаве; приказује прозор за пријаву
      -u, --user=ИМЕ       користи налог ИМЕ
      -c, --config=ДИР     користи ДИР за датотеке за подешавања
      -d, --debug          исписује поруке за проналажење грешака на стандардни излаз
      -v, --version        приказује текуће издање и изађи
      -h, --help           приказује ову помоћ и изађи

en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
sr: Гаим %s. Покушајте „%s -h“ за више података.

en: Gaim - Away
sr: Гаим — Одсутан

en: Gaim - Save As...
sr: Гаим — Сачувај као...

en: Gaim - Signed off
sr: Гаим — Одјављен

en: Gaim Demonstration Plugin
sr: Гаим додатак за пример

en: Gaim File Control
sr: Контрола Гаим-а датотеком

en: Gaim User
sr: Гаим корисник

en: Gaim could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
sr: ГАИМ није успео да пронађе информације у корисниковом профилу. Корисник са овим именом највероватније не постоји.

en: Gaim could not open a listening port.
sr: ГАИМ није успео да отвори порт за слушање.

en: Gaim encountered an error communicating with the ICQ server.
sr: Гаим је наишао на грешку при споразумевању са ICQ сервером.

en: Gaim has sent a message the IRC server did not understand.
sr: ИРЦ сервер није разумео поруку коју је послао Гаим.

en: Gaim is a modular messaging client capable of using AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, Novell GroupWise, Napster, Zephyr, and Gadu-Gadu all at once.  It is written using Gtk+ and is licensed under the GPL.<BR><BR>
sr: Гаим је прошириви клијент за брзе поруке који може да користи АИМ, ICQ, Јаху, МСН, ИРЦ, Џабер, Напстер, Зефир и Гаду-Гаду истовремено. Написан је помоћу Гтк+ и лиценциран под Гнуовом Општом јавном лиценцом (GPL).<BR><BR>

en: Gaim not running (on session 0)
    Is the "Remote Control" plugin loaded?
sr: Гаим није покренут (у сесији 0)
    Да ли је покренут „даљински управљач‟?

en: Gaim usage
sr: Активност у Гаиму

en: Gaim was not able to load your preferences because they are stored in an old format that is no longer used.  Please reconfigure your settings using the Preferences window.
sr: Гаим није успео да учита подешавања која имате, јер су снимљена у старом формату који се више не користи. Молимо Вас да поновите подешавања користећи прозор Поставке.

en: Gaim was temporarily unable to retrieve your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
sr: Привремено, Гаим није успео да преузме Ваш списак другара са АИМ сервера. Списак другара није нестао, и вероватно ће бити доступан за неколико сати.

en: Gaim was unable to access this user's profile due to an error connecting to the directory server.  Please try again later.
sr: Гаим није успео да приступи подацима овог корисника услед грешке при повезивању на сервер са имеником. Покушајте поново касније.

en: Gaim was unable to change your password due to an error connecting to the Gadu-Gadu server.  Please try again later.
sr: Гаим није успео да измени Вашу лозинку услед грешке при повезивању са Гаду-Гаду сервером. Покушајте поново касније.

en: Gaim was unable to complete your request due to a problem communicating with the Gadu-Gadu HTTP server.  Please try again later.
sr: Гаим није могао да испуни Ваш захтев због проблема у приступању Гаду-Гаду веб серверу. Покушајте поново касније.

en: Gaim was unable to connect to the Gadu-Gadu buddy list server.  Please try again later.
sr: Гаим није могао да се повеже са Гаду-Гаду сервером са списком другара. Покушајте поново касније.

en: Gaim was unable to connect to the buddy list server.  Please try again later.
sr: Гаим није могао да се повеже на сервер са списком другара. Покушајте поново касније.

en: Gaim was unable to get a valid AIM login hash.
sr: Гаим није успео да прими исправан хеш за пријаву на АИМ.

en: Gaim was unable to get a valid login hash.
sr: Гаим није успео да прими исправан хеш за пријаву.

en: Gaim was unable to load your plugin.
sr: Гаим није успео да учита Ваш додатак.

en: Gaim was unable to search the Directory because it was unable to connect to the directory server.  Please try again later.
sr: Гаим није могао да претражи Именик зато што није успео да се повеже са сервером. Покушајте поново касније.

en: Galeon
sr: Галеон

en: Games
sr: Игре

en: Gender
sr: Пол

en: Geolocation
sr: Место

en: Georgian
sr: грузијски

en: German
sr: немачки

en: Get Away Msg
sr: Прибави поруку за одсуство

en: Get Dir Info
sr: Прибави податке из именика

en: Get File
sr: Прибави датотеку

en: Get Info
sr: Подаци

en: Get Public Key
sr: Добави јавни кључ

en: Get Public Key...
sr: Добави јавни кључ...

en: Get Status Msg
sr: Прибави поруку о стању

en: Get User Info
sr: Прибави податке о кориснику

en: Get User Log
sr: Прибави дневник о кориснику

en: Get _Info
sr: Подаци

en: Get information on the selected buddy
sr: Прибави податке о изабраном другару

en: Get the user's information
sr: Прибави податке о кориснику

en: Getting cookie
sr: Примам колачић

en: Given Name
sr: Име

en: Gives Gaim the ability to be remote-controlled through third-party applications or through the gaim-remote tool.
sr: Омогућава Гаиму да се њиме управља са удаљених места помоћу независних програма, или помоћу gaim-remote алата.

en: Gnome Default
sr: Гном подразумевано

en: Gone
sr: Отишао

en: Group Name
sr: Група

en: Group name too long
sr: Име групе је предугачко

en: Group not removed
sr: Група није уклоњена

en: Group:
sr: Група:

en: GroupWise Conference %d
sr: Групна конференција %d

en: Handshaking
sr: Руковање

en: Happy
sr: Срећан

en: Has you
sr: Има вас

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hidden
sr: Скривен

en: Hide Disconnect Errors
sr: Сакриј поруке о искључењу

en: Hide Icon
sr: Сакриј иконицу

en: Hide Login Errors
sr: Сакриј грешке о пријави

en: Hide Operating System
sr: Сакриј име оперативног система

en: Hide transfer details
sr: Сакриј детаље преноса

en: Hide user details
sr: Сакриј детаље о кориснику

en: Hindi
sr: хинду

en: Hiptop
sr: Врхкука

en: History
sr: Историјат

en: Hobbies
sr: Хобији

en: Hobbies and Interests
sr: Хобији и интересовања

en: Home Address
sr: Кућна адреса

en: Home Page
sr: Лична страница

en: Homepage
sr: Лична страница

en: Host Gone
sr: Домаћин је нестао

en: Host Name: 	%s
sr: Рачунар: 	%s

en: Host Unknown
sr: Домаћин је непознат

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Hyper Active
sr: Сувише активан

en: Hyperlink color
sr: Боја над-везе

en: I'dle Mak'er
sr: Контролор неактивности

en: I'm Back!
sr: Вратио сам се!

en: I'm From
sr: Ја сам из

en: I'm doing work and hoping for a distraction--IM me!
sr: Обављам посао и надам се ометању — шибни ми поруку!

en: ICQ Direct Connect
sr: Непосредна ICQ веза

en: ICQ Info for %s
sr: ICQ подаци за %s

en: ICQ Server Relay
sr: ICQ преусмеравање сервера

en: ICQ UIN
sr: ICQ број

en: ICQ authorization denied.
sr: ICQ овлашћење одбијено.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
sr: ICQ корисник %u Вам је послао контакт: %s (%s)

en: IM
sr: Порука

en: IM Conversation Windows
sr: Прозор разговора

en: IM With Password
sr: Порука са лозинком

en: IM the user
sr: Пошаљи брзу поруку кориснику

en: IM with Key Exchange
sr: Брзе поруке са разменом кључева

en: IM with Password
sr: Лозинка

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: IPC Test Client
sr: Пробни клијент за МПК

en: IPC Test Server
sr: Пробни сервер за МПК

en: IRC Protocol Plugin
sr: Додатак за ИРЦ протокол

en: IRC nicks may not contain whitespace
sr: IRC надимци не могу садржати белине

en: I_M
sr: Порука

en: Icon
sr: Иконица

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
sr: Умањује списак другара и Ваше разговоре када сте одсутни.

en: Iconify on Away
sr: Умањи при одсутности

en: Idle
sr: Неактиван

en: Idle (%dh%02dm)
sr: Неактиван (%dh%02dm)

en: Idle (%dm)
sr: Неактиван (%dm)

en: Idle _time reporting:
sr: Пријављивање неак_тивности:

en: If you look real closely
sr: Уколико погледате изблиза

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser
sr: Уколико желите да погледате овај профил, треба да посетите ову везу у вашем читачу веба.

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Ignore buddy?
sr: Игнориши другара?

en: Ignore c_olors
sr: Занемари _боје

en: Ignore font _faces
sr: Занемари _писмо

en: Ignore font si_zes
sr: Занемари величину _слова

en: Ignore the user
sr: Игнориши корисника

en: Import Buddy List from Server
sr: Увези списак другара са сервера

en: Import...
sr: Добави...

en: Improper Addressing
sr: Неодговарајуће адресирање

en: In Love
sr: Заљубљен

en: In local permit/deny
sr: Дозволи/забрани у локалу

en: Incompatible protocol version
sr: Верзија протокола није прилагођена

en: Incorrect encoding in authorization
sr: Погрешно кодирање овлашћења

en: Incorrect nickname or password.
sr: Неисправан надимак или лозинка.

en: Incorrect password.
sr: Неисправна лозинка.

en: Indisposed
sr: Необјављен

en: Info
sr: Подаци

en: Info for %s
sr: Подаци за %s

en: Information
sr: Подаци

en: Initializing Stream
sr: Покретање тока

en: Initiate Conference
sr: Покрени разговор

en: Initiate _Chat
sr: Покрени разговор

en: Insert Image
sr: Уметни слику

en: Insert Link
sr: Уметни везу

en: Insert c_ount of new messages into window title
sr: Убаци _број нових порука у наслов прозора

en: Insert image
sr: Убаци слику

en: Insert link
sr: Убаци везу

en: Insert smiley
sr: Убаци смешак

en: Insertions
sr: Убацивање

en: Instant Messagers
sr: Брзи пошиљаоци

en: Instant Messages
sr: Брзе поруке

en: Instant Messaging
sr: Брзе поруке

en: Insufficient rights
sr: Недовољно овлашћења

en: Interface
sr: Сучеље

en: Interface Options
sr: Поставке сучеља

en: Internal Error
sr: Унутрашња грешка

en: Internal Server Error
sr: Унутрашња грешка сервера

en: Invalid AIM URI
sr: Неисправна АИМ Интернет адреса

en: Invalid Authorization Mechanism
sr: Неисправан механизам за овлашћење

en: Invalid Friendly Name
sr: Неисправно име

en: Invalid Gadu-Gadu UIN specified
sr: Наведен је неисправан Гаду-Гаду кориснички број

en: Invalid ID
sr: Неисправан ИБ

en: Invalid Jabber ID
sr: Неисправан Џабер ИБ

en: Invalid Namespace
sr: Неисправан простор имена

en: Invalid Room Handle
sr: Неисправна ручка собе

en: Invalid Room Name
sr: Неисправно име собе

en: Invalid SNAC
sr: Неисправан SNAC

en: Invalid Server
sr: Неисправно име сервера

en: Invalid Server Name
sr: Неисправно име сервера

en: Invalid Username
sr: Неисправно корисничко име

en: Invalid XML
sr: Неисправан XML

en: Invalid authzid
sr: Неисправан authzid

en: Invalid challenge from server
sr: Неисправан изазов сервера

en: Invalid chat name specified.
sr: Наведено је неисправно име разговора.

en: Invalid email address
sr: Неисправна ел. адреса

en: Invalid error
sr: Неисправна грешка (!!!)

en: Invalid group
sr: Неисправна група

en: Invalid nickname
sr: Неисправан надимак

en: Invalid nickname '%s'
sr: Неисправан надимак „%s“

en: Invalid password
sr: Неисправна лозинка

en: Invalid proxy settings
sr: Лоша подешавања посредника

en: Invalid response from server.
sr: Неисправан одговор сервера.

en: Invalid username or password
sr: Неисправно корисничко име или лозинка.

en: Invalid username.
sr: Неисправно корисничко име.

en: Invincible
sr: Непобедив

en: Invisible
sr: Невидљив

en: Invisible for friends only
sr: Невидљив само за пријатеље

en: Invitation Rejected
sr: Позив одбијен

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
sr: Позив од: %s
    
    Послато: %s

en: Invitation only
sr: Само позивани

en: Invitation to Conversation
sr: Позив на разговор

en: Invite
sr: Позови

en: Invite Buddy Into Chat Room
sr: Позови другара у причаоницу

en: Invite List
sr: Списак позваних

en: Invite a user
sr: Позови корисника

en: Italian
sr: италијански

en: Italic
sr: Курзив

en: Item Not Found
sr: Није нађено

en: Jabber ID
sr: Џабер ИД

en: Jabber Message Error
sr: Џабер грешка поруке

en: Jabber Profile
sr: Џабер профил

en: Jabber Protocol Plugin
sr: Додатак за Џабер протокол

en: Japan File transfer host
sr: Јапански домаћин за пренос датотека

en: Japan Pager host
sr: Јапански пејџер

en: Japanese
sr: јапански

en: Jealous
sr: Љубоморан

en: Job Role
sr: Улога

en: Job Title
sr: Титула

en: Join A Chat...
sr: Прикључи се разговору...

en: Join Chat
sr: Прикључи се разговору

en: Join Private Group
sr: Прикључи се приватној групи

en: Join a Chat
sr: Прикључи се разговору

en: Join a chat room
sr: Прикључи се причаоници

en: Join in Chat
sr: Прикључи се разговору

en: Join user in chat...
sr: Прикључи корисника разговору...

en: Join who in chat?
sr: Прикључи се коме разговору?

en: Joining %s requires an invitation.
sr: Приступање на %s захтева позивање.

en: Key Agreement
sr: Погодба о кључевима

en: Key Agreement Request
sr: Захтев за преговор о кључевима

en: Key Agreement failed
sr: Преговор о кључевима није успео

en: Key Exchange failed
sr: Размена кључева није успела

en: Key Length: 	%d bits
sr: Дужина кључа: 	%d

en: Key agreement cannot be started with yourself
sr: Преговор о кључевима не можете водити сами са собом

en: Key agreement failed
sr: Преговор о кључевима није успео

en: Key agreement is already started
sr: Преговор о кључевима је већ почео

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
sr: Корисник %s је тражио преговор о кључевима. Да ли желите да започнете преговор?

en: Key agreement was aborted
sr: Преговор о кључевима је отказан

en: Keyword ignored.
sr: Кључне речи занемарене.

en: Kicked by %s (%s)
sr: Избачени од стране %s: (%s)

en: Kids Passport without parental consent
sr: Дечији пасош без сагласности родитеља

en: Kill User
sr: Одстрани корисника

en: Killed by %s (%s)
sr: Уклонио вас је %s (%s)

en: Konqueror
sr: Конкверор

en: Korean
sr: корејски

en: Larger font size
sr: Већа слова

en: Last Name
sr: Презиме

en: Last Update
sr: Последња допуна

en: Last Updated
sr: Последња допуна

en: Last created window
sr: Последње направљени прозор

en: Last name:
sr: Презиме:

en: Latest News
sr: Најновије вести

en: Left
sr: Лево

en: Let others see what computer you are using
sr: Објави име рачунара ког користите

en: Let others see what services you are using
sr: Објави списак мрежних услуга

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
sr: Омогућава да пошаљете изворни текст протоколима који га прихватају (Џабер, МСН, ИРЦ, ТОЦ). Притисните „Ентер‟ у пољу за унос за слање. Пратите прозор за грешке.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
sr: Омогућава да пошаљете изворни текст на текст—протоколе.

en: List Full
sr: Списак је пун

en: List overflow
sr: Прекорачење списка

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Live Video
sr: Жива слика

en: Load
sr: Учитај

en: Local File:
sr: Локална датотека:

en: Local Users
sr: Локални корисници

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
sr: Локално време почетка рада: %s
    Локално време рада: %s
    Број клијената: %d
    Број канала: %d
    Број оператора: %d
    Број рутера: %d
    Број ћелијских клијената: %d
    Број ћелијских канала: %d
    Број ћелијских сервера: %d
    Укупно клијената: %d
    Укупно канала: %d
    Укупно сервера: %d
    Укупно рутера: %d
    Укупно оператора сервера: %d
    Укупно оператора рутера: %d

en: Locality
sr: Локалитет

en: Location
sr: Место

en: Log _Format:
sr: Облик _дневника:

en: Log all c_hats
sr: Бележи све _разговоре

en: Log when buddies _sign on/sign off
sr: Бележи када се другари _пријављују/одјављују

en: Log when buddies become _idle/un-idle
sr: Бележи када су другари _неактивни/активни

en: Log when buddies go away/come _back
sr: Бележи када су другари _одсустни/присутни

en: Log your _own signons/idleness/awayness
sr: Бележи _личне пријаве/неактивност/одсуства

en: Logged out
sr: Одјављен

en: Logging
sr: Записивање

en: Logging in
sr: Пријава

en: Login
sr: Пријава

en: Login Options
sr: Избори пријава

en: Login failed (%s).
sr: Пријава није успела (%s).

en: Login server
sr: Сервер за пријаву

en: Logo
sr: Логотип

en: Looking up %s
sr: Тражим %s

en: Looking up GG server
sr: Тражење ГГ сервера

en: MOTD for %s
sr: Порука дана за %s

en: MSN
sr: МСН

en: MSN Error: %s
sr: МСН Грешка %s

en: MSN Profile
sr: МСН профил

en: MSN Protocol Plugin
sr: Додатак за МСН протокол

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
sr: MSN је известио да не може да пронађе корисников профил. То значи да или корисник с датим именом не постоји, или да постоји али да нема јавни профил.

en: Macedonian
sr: македонски

en: Mail Checker
sr: Провера поште

en: Mail Server
sr: Сервер за е-пошту

en: Mailstop
sr: Пошта

en: Male
sr: Мушки

en: Malformed Jabber ID
sr: Неисправан Џабер ИБ

en: Manual
sr: Ручна поставка

en: Marital Status
sr: Брачно стање

en: Master archive is misconfigured
sr: Главна архива није добро подешена

en: Maybe the room is full?
sr: Можда је соба попуњена?

en: Maybe they're not in a chat?
sr: Можда не разговарају?

en: Member Since
sr: Члан од

en: Memory allocation error
sr: Грешка при обезбеђивању меморије

en: Message
sr: _Порука:

en: Message Logs
sr: Дневник порука

en: Message Notification
sr: Обавештење о порукама

en: Message Text
sr: Текст поруке

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
sr: Порука се не може послати због грешке у вези:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
sr: Порука се не може послати због грешке са пребацивачем:

en: Message could not be sent because the user is offline:
sr: Порука се не може послати пошто је корисник неповезан:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
sr: Порука се не може послати пошто то није могуће док сте невидљиви:

en: Message delivery to %s failed: %s
sr: Испорука поруке за %s није успела: %s

en: Message from %s
sr: Порука од %s

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
sr: Порука можда није послата зато што је истекао рок:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
sr: Порука можда није послата зато што је дошло до непознате грешке:

en: Message of the Day
sr: Порука дана

en: Message received
sr: Порука примљена

en: Message received begins conversation
sr: Примљена порука започиње разговор

en: Message sent
sr: Порука послата

en: Message too long, last %s bytes truncated.
sr: Порука је предугачка, последњих %s бајтова је занемарено.

en: Middle Name
sr: Средње име

en: Middle mouse button
sr: Средње дугме миша

en: Minutes
sr: минута.

en: Missing protocol plugin for %s
sr: Недостаје додатак за протокол %s

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Modify Account
sr: Измени налог

en: Mood
sr: Расположење

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sr: Пронађено је више од једног корисника са истим именом. Изаберите исправног корисника ког треба додати у списак другара.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sr: Пронађено је више од једног корисника са истим јавим кључем. Изаберите исправног корисника са списка које треба додати у списак другара.

en: More...
sr: Више...

en: Mouse Gestures
sr: Понашање миша

en: Mouse Gestures Configuration
sr: Подешавање понашања миша

en: Mozilla
sr: Мозила

en: Mute Sounds
sr: Искључи звук

en: NAPSTER Protocol Plugin
sr: Додатак за Напстер протокол

en: Name
sr: Име

en: Need more qualifiers.
sr: Потребно више обележја.

en: Netscape
sr: Нетскејп

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Statistics
sr: Мрежне статистике

en: Never
sr: Никада

en: New Away Message
sr: Нова порука за одсуство

en: New Buddy Pounce
sr: Нова заседа другару

en: New Instant Message
sr: Нова брза порука

en: New Message...
sr: Нова порука...

en: New Person
sr: Нова особа

en: New Version Available
sr: Ново издање је доступно

en: New away message
sr: Нова порука за одсуство

en: New conversation _placement:
sr: Смештање нових разговора

en: New group name
sr: Назив нове групе

en: New mail notifications
sr: Обавештења о новопристиглој е-пошти

en: New password
sr: Нова лозинка

en: New password (again)
sr: Нова лозинка (поновите)

en: New passwords do not match.
sr: Нове лозинке се не поклапају.

en: New screen name formatting:
sr: Нови запис корисничког имена:

en: New tab
sr: Нови језичак

en: New window
sr: Нови прозор

en: New...
sr: Нова...

en: Nick
sr: Надимак

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
sr: Промена надимка није подржана у собама за разговор које нису MUC.

en: Nick:
sr: Надимак:

en: Nickname
sr: Надимак

en: Nihilist
sr: Нихилиста

en: No
sr: Не

en: No MOTD available
sr: Није доступна порука дана

en: No Message of the Day available
sr: Није доступна порука дана

en: No Proxy
sr: Без проксија

en: No actions available
sr: Нема доступних акција

en: No file transfer session active
sr: Нема активних сесија за пренос

en: No keywords.
sr: Нема кључних речи.

en: No match
sr: Нема поклапања

en: No proxy
sr: Без проксија

en: No public key was received
sr: Није примљен јавни кључ

en: No reason given.
sr: Разлог није наведен.

en: No results found for email address %s
sr: Није пронађено нити једно поклапање за адресу е-поште %s

en: No roomname given.
sr: Ниста навели собу.

en: No screenname given.
sr: Нисте навели име.

en: No server statistics available
sr: Нема доступних статистика

en: No such channel
sr: Нема таквог канала

en: No such command (in this context).
sr: У овом делу програма таква команда не постоји.

en: No such command.
sr: Команда не постоји

en: No such nick or channel
sr: Не постоји такав надимак/канал

en: No topic is set
sr: Тема није постављена

en: Non-matching Hosts
sr: Непоклапајући домаћини

en: None
sr: Ништа

en: None (To pending)
sr: Ниједан (чекање)

en: Normal
sr: Нормално

en: Normal authentication failed!
sr: Обична идентификација неуспешна

en: Norwegian
sr: норвешки

en: Not Acceptable
sr: Неприхватљив

en: Not Allowed
sr: Недозвољен

en: Not At Desk
sr: Нисам за столом

en: Not At Home
sr: Нисам код куће

en: Not Authorized
sr: Неовлашћен

en: Not Available
sr: Недоступан

en: Not In Office
sr: Нисам у канцеларији

en: Not accepting new users
sr: Не прихватај нове кориснике

en: Not allowed when offline
sr: Недозвољено када сте неповезани

en: Not connected to AIM
sr: Неповезан на АИМ

en: Not expected
sr: Неочекивано

en: Not logged in
sr: Непријављен

en: Not on list
sr: Није на списку

en: Not on server list
sr: Није на списку на серверу

en: Not specified
sr: Није назначено

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Not supported by client
sr: Клијент не подржава

en: Not supported by host
sr: Домаћин не подржава

en: Not while on AOL
sr: Не док је на АОЛ-у

en: Note
sr: Белешка

en: Notification Methods
sr: Начини обавештавања

en: Notification Removal
sr: Уклањање обавештења

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
sr: Обавештава у прозору разговора када другар оде на или се врати са одсуства или неактивности.

en: Notify For
sr: Обавештавај о

en: Notify Transfer failed
sr: Неуспешан пренос обавештења

en: Notify When
sr: Обавештавај о

en: Number of conversations per window
sr: Број разговора у једном прозору

en: OK
sr: У реду

en: Obsolete SNAC
sr: Превазиђени SNAC

en: Occupation
sr: Занимање

en: Occupied
sr: Заузет

en: Offering to send %s to %s
sr: Понуда слања %s за %s

en: Offline
sr: Неповезан

en: Offline
sr: Неповезан

en: Old ICQ UTF8
sr: Стари ICQ UTF8

en: On The Phone
sr: Телефонирам

en: On Vacation
sr: На распусту сам

en: Online
sr: На вези

en: Online Services
sr: Мрежне услуге

en: Online Since
sr: На вези од

en: Online Status
sr: На вези од

en: Online since
sr: На вези од

en: Op_en an IM window
sr: Отвори прозор за брзу поруку

en: Opacity:
sr: Провидност:

en: Open File...
sr: Отвори...

en: Open Public Key...
sr: Отвори јавни кључ...

en: Open...
sr: Отвори...

en: Opera
sr: Опера

en: Optional information:
sr: Додатни подаци

en: Options specific to Windows Gaim.
sr: Поставке својствене за Виндоус Гаим.

en: Organization
sr: Организација

en: Organization Name
sr: Назив организације

en: Organization Unit
sr: Одељење у организацији

en: Organization: 	%s
sr: Организација: 	%s

en: Orientation
sr: Усмерење

en: Original password
sr: Стара лозинка

en: Orphans
sr: Сирочићи

en: Others talk in chat
sr: Остали су гласнији тренутно у разговору

en: Our protocol is not supported by the server.
sr: Наш протокол није подржан на серверу.

en: Out To Lunch
sr: На ручку сам

en: Out of memory
sr: Нема довољно меморије

en: P.O. Box
sr: Поштански фах

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
sr: ПИНГ одговор — Лаг: %lu секунди

en: PONG
sr: ПОНГ

en: P_lay a sound
sr: Пусти звук

en: P_references
sr: _Поставке

en: Pa_ssword:
sr: _Лозинка:

en: Pa_ste As Text
sr: Залепи као текст

en: Page
sr: Страница

en: Pager host
sr: Сервер

en: Pager port
sr: Порт

en: Paging
sr: Записивање

en: Passphrase
sr: Лозинка

en: Passphrase required
sr: Обавезно је шифровање

en: Passport account not yet verified
sr: Паспорт налог још увек није потврђен

en: Passport not verified
sr: Паспорт налог још увек није потврђен

en: Password
sr: Лозинка

en: Password (again)
sr: Лозинка (поновите)

en: Password Change Successful
sr: Лозинка успешно измењена

en: Password Changed
sr: Лозинка измењена

en: Password changed successfully
sr: Лозинка је успешно измењена

en: Password couldn't be changed
sr: Неуспешна измена лозинке

en: Password has expired
sr: Лозинка је истекла

en: Password sent
sr: Лозинка послата

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Past Translators
sr: Претходни преводиоци

en: Pause
sr: Застани

en: Payment Required
sr: Потребна је уплата

en: Peer Notification server down
sr: Сервер за обавештавање другова не ради

en: Performing key exchange
sr: Размена кључева је у току

en: Perl Plugin Loader
sr: Управник за учитавање Перл додатака

en: Permission denied
sr: Приступ забрањен

en: Permit
sr: Дозволе

en: Permit User
sr: Дозволе корисницима

en: Person enters chat
sr: Особа се прикључује разговору

en: Person leaves chat
sr: Особа напушта разговор

en: Personal Information
sr: Подаци о профилу

en: Personal Title
sr: Звање

en: Personal Web Page
sr: Лична веб страница

en: Phone
sr: Телефон

en: Photo
sr: Слика

en: Pictures
sr: Слике

en: Pictures and text
sr: Слике и текст

en: Ping
sr: Пинг

en: Ping failed
sr: Пинг није успео

en: Ping reply received from server
sr: Примљен је одговор на ПИНГ са сервера

en: Plain text
sr: Обичан текст

en: Plaintext Authentication
sr: Идентификација обичним текстом

en: Play
sr: Пусти

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
sr: Дај ми овлашћење како бих могао да те додам у списак другара.

en: Please authorize me!
sr: Овласти ме!

en: Please create an account.
sr: Начините налог.

en: Please enter a buddy to pounce.
sr: Унесите другара коме желите да поставите заседу.

en: Please enter a new name for the selected group.
sr: Унесите нови назив за изабрану групу.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
sr: Унесите име које желите да наденете разговору, и податке о разговору који желите да додате у списак другара.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
sr: Унесите име и лозинку за приватну групу на каналу %s

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
sr: Унесите Интернет адресу и опис везе коју желите да убаците. Опис није обавезан.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
sr: Унесите Интернет адресу и опис везе коју желите да убаците.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
sr: Унесите податке о разговору којем желите да се прикључите.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
sr: Унесите надимак другара и тип налога испод.

en: Please enter the name of the group to be added.
sr: Унесите назив групе коју желите да додате.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
sr: Унесите име корисника за кога желите да може да Вас контактира.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
sr: Унесите име корисника кога желите да блокирате.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
sr: Унесите име корисника кога желите да позовете, а по жељи додајте и поруку у позивницу.

en: Please enter the person's information below.
sr: Молим унесите податке о кориснику

en: Please enter the screen name of the person whose info you would like to view.
sr: Унесите име особе чије податке желите да видите.

en: Please enter the screen name of the person whose log you would like to view.
sr: Унесите име особе чије податке желите да видите.

en: Please enter the screen name of the person you would like to IM.
sr: Унесите име особе којој желите да упутите брзу поруку.

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
sr: Унесите име особе коју желите да додате у списак другара. Према жељи можете унети и алијас или надимак за другара. Алијас ће се приказивати уместо имена, кад год је то могуће.

en: Please enter your current password and your new password.
sr: Унесите текућу лозинку и нову лозинку.

en: Please enter your new password
sr: Унесите нову лозинку

en: Please enter your password
sr: Унесите Вашу лозинку

en: Please fill out the information below to register your new account.
sr: Молим испуните податке испод да региструјете нови налог.

en: Please give the message a title, or choose "Use" to use without saving.
sr: Наведите и наслов поруке, или изаберите „Користи“ за коришћење без снимања.

en: Plugins
sr: Додаци

en: Point values to use for Account...
sr: Вредности поена који се користе за налог...

en: Point values to use when...
sr: Вредности поена који се користе када је...

en: Policy Violation
sr: Прекорачење овлашћења

en: Polish
sr: пољски

en: Pop-Up Message
sr: Искачућа порука

en: Port
sr: Порт

en: Ports
sr: Портови

en: Portuguese
sr: португалски

en: Portuguese-Brazil
sr: португалски у Бразилу

en: Position
sr: Позиција

en: Postal Code
sr: Поштански број

en: Pounce Action
sr: Акција

en: Pounce When
sr: Када да извршим акцију?

en: Pounce Who
sr: Жртва

en: Pre_view
sr: Преглед

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preferred Contact
sr: Жељени контакт

en: Preferred Language
sr: Жељени језик

en: Prepend _string into window title:
sr: Додавање _текста у наслов прозора:

en: Privacy
sr: Приватност

en: Private Key file
sr: Датотека са приватним кључем

en: Profile
sr: Профил

en: Profile Information
sr: Подаци о профилу

en: Profile URL
sr: Профил

en: Profile too long.
sr: Профил је предугачак.

en: Progress
sr: Напредак

en: Protocol
sr: Протокол

en: Protocol:
sr: Протокол:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
sr: Обезбеђује ССЛ подршку кроз GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
sr: Обезбеђује ССЛ подршку кроз Мозилин NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
sr: Омогућава разне начине за обавештавање о непрочитаним порукама.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
sr: Обезбеђује оквир око библиотека за ССЛ подршку.

en: Provides integration with Ximian Evolution.
sr: Омогућава узајамну везу са програмом Гзимијан еволуција.

en: Provides remote control for gaim applications.
sr: Омогућава удаљено управљање Гаим програмима.

en: Provides support for loading Tcl plugins
sr: Омогућава подршку за учитавање Tcl додатака.

en: Provides support for loading perl plugins.
sr: Омогућава подршку за учитавање Перл додатака.

en: Provides support for mouse gestures
sr: Омогућава подршку за праћење понашања миша

en: Proxy Options
sr: Поставке проксија

en: Proxy Server
sr: Прокси сервер

en: Proxy _type:
sr: _Врста проксија:

en: Proxy connection error %d
sr: Грешка при повезивању посредника %d

en: Public Key Babbleprint
sr: Сажетак јавног кључа

en: Public Key Babbleprint:
    %s
sr: Сажетак јавног кључа:
    %s

en: Public Key Fingerprint
sr: Отисак јавног кључа

en: Public Key Fingerprint:
    %s
sr: Отисак јавног кључа
    %s

en: Public Key Information
sr: Подаци о јавном кључу

en: Public Key file
sr: Датотека са јавним кључем

en: Public _IP:
sr: Јавни _ИП број:

en: Public key authentication
sr: Пријава са јавним кључем

en: Punjabi
sr: панџаби

en: Queue full
sr: Ред је пун

en: Quit
sr: Излаз

en: Raise chat _window on events
sr: _Издигни прозор на догађаје

en: Rate limiting error.
sr: Грешка при ограничавању брзине.

en: Rate to client
sr: Брзина према клијенту

en: Rate to host
sr: Брзина према серверу

en: Raw
sr: Изворно

en: Re-initializing Stream
sr: Поновно покретање тока

en: Re-request Authorization
sr: Понови захтев за овлашћење

en: Read Error
sr: Грешка при читању

en: Read error
sr: Грешка при читању

en: Reading data
sr: Читање података

en: Reading error
sr: Грешка при читању

en: Reading server key
sr: Читање кључа сервера

en: Real Name: 	%s
sr: Право име: 	%s

en: Real name
sr: Право име

en: Realname
sr: Име

en: Reason Unknown.
sr: Разлог непознат.

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
sr: Примљен је јавни кључ за %s. Да ли желите да прихватите овај јавни кључ?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
sr: Примљен је јавни кључ за %s. Ваша локална копија се не слаже са овим кључем. да ли и даље желите да прихватите овај јавни кључ?

en: Received authorization
sr: Примио овлашћење

en: Recipient Unavailable
sr: Прималац недоступан

en: Reconnect _All
sr: Поново повежи _све

en: Refused by client
sr: Клијент је одбио

en: Region
sr: Област

en: Register
sr: Региструј се

en: Register New Jabber Account
sr: Региструј нови Џабер налог

en: Registration Error
sr: Грешка при регистрацији

en: Registration Failed
sr: Грешка при регистрацији

en: Registration Required
sr: Потребна је регистрација

en: Registration Successful
sr: Регистрација успешна

en: Registration error
sr: Грешка при регистрацији

en: Registration of %s@%s successful
sr: Регистрација %s@%s успешна

en: Reject online status attribute requests
sr: Одбиј захтеве за објаву статуса

en: Reject watching by other users
sr: Одбиј посматрање од других корисника

en: Release Notification
sr: Обавештење о издању

en: Remaining
sr: Преостало

en: Remember password
sr: Запамти лозинку

en: Remote Connection Failed
sr: Удаљена веза неуспешна

en: Remote Control
sr: Удаљено управљање

en: Remote Server Not Found
sr: Удаљени рачунар није пронађен

en: Remote Server Timeout
sr: Истекло је време за чекање на удаљени сервер.

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove Away Message
sr: Уклони поруку за одсуство

en: Remove Buddy
sr: Уклони другара

en: Remove Buddy Pounce
sr: Уклони заседу другару

en: Remove Chat
sr: Уклони разговор

en: Remove Contact
sr: Уклони контакт

en: Remove Group
sr: Уклони групу

en: Remove on switch to conversation ta_b
sr: Уклони по _измени листа разговора

en: Remove the chat from your buddy list
sr: Уклањање разговора са Вашег списка другара

en: Remove the user from your buddy list
sr: Уклањање корисника са Вашег списак другара

en: Remove when _typing in conversation window
sr: Уклони при _куцању у прозору разговора

en: Remove when a _message gets sent
sr: Уклони када се _порука пошаље

en: Remove when conversation window _gains focus
sr: Уклони када прозор разговора буде _фокусиран

en: Remove when conversation window _receives click
sr: Уклони по к_лику на прозор разговора

en: Rename Group
sr: Преименуј групу

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
sr: Замењује текст у одлазећим порукама према корисничким правилима.

en: Reply time from %s: %lu seconds
sr: Време одзива од %s: %lu секунди

en: Reply too big
sr: Одговор је предугачак

en: Request Authorization
sr: Захтевај овлашћење

en: Request ambiguous
sr: Захтев је двосмислен

en: Request denied
sr: Захтев је одбијен

en: Required fields missing
sr: Недостају обавезна поља

en: Required parameters not passed in
sr: Потребни параметри нису пренесени

en: Reset
sr: Одбаци

en: Reset IM Key
sr: Поништи кључ за брзе поруке

en: Reset Permanent
sr: Укини сталност

en: Reset Private Channel
sr: Укини приватност канала

en: Reset Secret Channel
sr: Укини тајност канала

en: Reset Topic Restriction
sr: Укини ограничење теме

en: Resource
sr: Ресурс

en: Resource Conflict
sr: Судар ресурса

en: Resource Constraint
sr: Ограничење ресурса

en: Responses lost
sr: Одговори су изгубљени

en: Restore Away State On Reconnect
sr: Врати запамћено стање везе при повезивању

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
sr: Ограничи број разговора који се смештају у исти прозор, и по жељи раздвоји брзе поруке од разговора.

en: Restricted XML
sr: Ограничени XML

en: Resubscribe
sr: Опет се пријави

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
sr: Настављам прекинуту сесију. Притисните Поновно повезивање да направите нову везу.

en: Resuming session
sr: Настављам сесију

en: Retired Developers
sr: Пензионисани програмери

en: Retrieve subscriptions from server
sr: Добави пријаве са сервера

en: Retrieving buddy list
sr: Преузимам списак другара

en: Retur_n from idle
sr: Активира се

en: Right
sr: Десно

en: Right mouse button
sr: Десно дугме миша

en: Robot
sr: Робот

en: Role
sr: Улога

en: Romanian
sr: румунски

en: Room Configuration Error
sr: Грешка при подешавању собе

en: Room List
sr: Списак соба

en: Roomlist
sr: Собе

en: Roomlist Error
sr: Грешка у списку соба

en: Russian
sr: руски

en: SILC Protocol Plugin
sr: Додатак за SILC протокол

en: SNAC threw error: %s
sr: SNAC пријављује грешку: %s

en: SSL
sr: ССЛ

en: SSL Handshake Failed
sr: Неуспешно SSL руковање

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library. See http://gaim.sf.net/faq-ssl.php for more information.
sr: За повезивање са MSN потребна је подршка за SSL. Молимо инсталирајте неку од подржаних библиотека ѕа SSL. Више информација се може пронаћи на: http://gaim.sf.net/faq-ssl.php

en: SSL support unavailable
sr: SSL подршка је недоступна

en: Sa_ve & Use
sr: Сачувај и користи

en: Sad
sr: Тужан

en: Sav_e this pounce after activation
sr: _Сними ову заседу након активирања

en: Save
sr: Сачувај

en: Save Conversation
sr: Сачувај разговор

en: Save Debug Log
sr: Сними дневник за исправљање грешака

en: Save File...
sr: Сачувај као...

en: Save Icon
sr: Сачувај икону

en: Save Icon As...
sr: Сачувај иконицу као...

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Screen Name
sr: Име

en: Screen Name:
sr: Корисничко име:

en: Screen name formatting can change only capitalization and whitespace.
sr: Запис корисничког имена се може променити само у величини слова и броју размака.

en: Screen name sent
sr: Надимак послат

en: Screenname:
sr: Име:

en: Search
sr: Тражи

en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: Search for Buddy by Email...
sr: Пронађи другара према е-адреси...

en: Search for Buddy by Information
sr: Пронађи другара према подацима

en: Search for a buddy by e-mail address
sr: Пронађи другара помоћу адресе е-поште

en: Secure File Transfer
sr: Безбедни пренос датотека

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
sr: Secure Internet Live Conferencing (SILC) протокол

en: Security Enabled
sr: Безбедност укључена

en: See Other Host
sr: Погледајте другог домаћина

en: Select Background Color
sr: Изаберите боју позадине

en: Select Buddy
sr: Изабери другара

en: Select Font
sr: Изаберите писмо

en: Select Text Color
sr: Изаберите боју текста

en: Select a conference server to query
sr: Изаберите сервер за конференције који се упитује

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
sr: Изаберите особу из адресара, или додајте унос за нову особу.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
sr: Изаберите особу из адресара којој се придружује ово име другара, или направите унос за нову особу.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
sr: Изаберите скуп смешака који желите да користите из доњег списка. Нови скупови се могу додати превлачењем и пуштањем истих на списак скупова.

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
sr: Одредите налоге у које се другари аутоматски додају.

en: Select correct user
sr: Изаберите правог корисника

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send Buddy List
sr: Пошаљи списак другара

en: Send File
sr: Пошаљи датотеку

en: Send Message
sr: Слање поруке

en: Send a _message
sr: Пошаљи поруку

en: Send a file to the user
sr: Пошаљи датотеку кориснику

en: Send a message to the selected buddy
sr: Пошаљи поруку изабраном другару

en: Send a mobile message.
sr: Пошаљи мобилну поруку.

en: Send as message
sr: Пошаљи као поруку

en: Send message
sr: Слање поруке

en: Send message through server
sr: Пошаљи поруку кроз сервер

en: Send to Mobile
sr: Пошаљи на мобилни

en: Send unknown "_slash" commands as messages
sr: Непрепознате команде "_са цртом" шаљи као поруке

en: Sending cookie
sr: Шаљем колачић

en: Separate IM and Chat windows
sr: Раздвој прозоре са брзим порукама и разговорима

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
sr: Раздвоји прозоре са разговорима и брзим порукама при смештању по броју

en: Serbian
sr: српски

en: Server
sr: Сервер

en: Server Information
sr: Подаци о серверу

en: Server Overloaded
sr: Сервер је преоптерећен

en: Server Statistics
sr: Статистике о серверу

en: Server address
sr: Адреса сервера

en: Server busy
sr: Сервер је заузет

en: Server does not use any supported authentication method
sr: Сервер не користи ниједан од подржаних начина идентификовања

en: Server has disconnected
sr: Сервер се искључио

en: Server is going down (abandon ship)
sr: Сервер се гаси (напуштај брод)

en: Server port
sr: Порт сервера

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
sr: Сервер захтева TLS/ССЛ за пријаву. Није нађена подршка за ТЛС/ССЛ.

en: Server requires TLS/SSL for login.  Select "Use TLS if available" in account properties
sr: Сервер захтева TLS/ССЛ за пријаву. Изаберите „Користи TLS ако је доступан“ у особинама налога

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
sr: Сервер захтева слање лозинке у обичном тексту преко везе која није шифрована.

en: Server signoff
sr: Одјави се

en: Server too busy
sr: Сервер је презаузет

en: Server unavailable
sr: Сервер је недоступан

en: Service Temporarily Unavailable
sr: Услуге тренутно нису доступне.

en: Service Unavailable
sr: Услуга је недоступна

en: Service not defined
sr: Услуга није установљена

en: Service unavailable
sr: Услуга је недоступна

en: Session overload
sr: Преоптерећење сесије

en: Set Account Idle Time
sr: Време неактивности

en: Set All Away
sr: Постави одсуство за све

en: Set Available Message...
sr: Постави поруку за доступност...

en: Set Dir Info
sr: Постави податке у именик

en: Set Friendly Name
sr: Постави пријатељско име

en: Set Home Phone Number
sr: Постави број кућног телефона

en: Set IM Password
sr: Постави лозинку

en: Set Mobile Phone Number
sr: Постави број мобилног телефона

en: Set Permanent
sr: Постави сталност

en: Set Private Channel
sr: Постави приватност канала

en: Set Profile
sr: Постави профил

en: Set Secret Channel
sr: Постави тајност канала

en: Set Topic Restriction
sr: Постави ограничење за тему

en: Set User Info
sr: Постави податке о кориснику

en: Set User Info (URL)...
sr: Постави податке о кориснику...

en: Set User Info...
sr: Постави податке о кориснику...

en: Set User Limit
sr: Постави број корисника

en: Set Work Phone Number
sr: Постави број телефона на послу

en: Set an away message
sr: Постави поруку за одсуство

en: Set away _when idle
sr: Идете на о_дсуство када сте неактивни

en: Set privacy for:
sr: Постави приватност за:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
sr: Највећи дозвољени број корисника. Ако је нула, не постоји граница.

en: Set window manager "_URGENT" hint
sr: Пошаљи наговештај „_Хитно“ управнику прозора

en: Set your Trepia profile data.
sr: Постави податке у Трепиа профилу.

en: Set your friendly name.
sr: Поставите Ваше пријатељско име.

en: Set your home phone number.
sr: Поставите Ваш кућни број телефона.

en: Set your mobile phone number.
sr: Поставите Ваш број мобилног телефона.

en: Set your work phone number.
sr: Поставите Ваш број телефона на послу.

en: Sex
sr: Пол

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Show Buddies Awaiting Authorization
sr: Прикажи другаре за које се чека овлашћење

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
sr: Прикажи брзе поруке и разговоре у прозорима помоћу _листова

en: Show Public Key
sr: Прикажи јавни кључ

en: Show _aliases in tabs/titles
sr: Прикажи а_лијасе у језичцима/насловима

en: Show _buttons as:
sr: Прикажи _дугмад као:

en: Show _formatting toolbar
sr: Прикажи алатке за форматирање

en: Show _timestamp on messages
sr: Прикажи _временске ознаке порука

en: Show _warning levels
sr: Прикажи _нивое упозорења

en: Show buddy _icons
sr: Прикажи и_конице другара

en: Show close b_utton on tabs
sr: Прикажи дугме за затвара_ње на језичцима

en: Show fewer options
sr: Покажи мање поставки

en: Show idle _times
sr: Прикажи _трајање неактивности

en: Show more options
sr: Покажи више поставки

en: Show transfer details
sr: Прикажи детаље преноса

en: Show user details
sr: Прикажи детаље о кориснику

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
sr: Приказује последње забележене разговоре међу новим разговорима.

en: Si_gn on
sr: Пријави се

en: Sign _off
sr: Одјави се

en: Signals Test
sr: Проба сигнала

en: Signoff
sr: Одјави се

en: Signon
sr: Пријава

en: Signon:
sr: Пријава:

en: Signon: %s
sr: Пријава: %s

en: Simple Plugin
sr: Једноставан додатак

en: Simplified Chinese
sr: упрошћени кинески

en: Size
sr: Величина

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице проширивача

en: Sleepy
sr: Поспан

en: Slightly less boring default
sr: Уобичајено али не (тако) досадно

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Smaller font size
sr: Мања слова

en: Smile!
sr: Смешак!

en: Smiley Themes
sr: Скупови смешака

en: Someone says your name in chat
sr: Неко помиње Ваше име у разговору

en: Sorry, I ran out for a bit!
sr: Жалим, али мене нема. Вратићу се једног дана, не знам ни ја кад!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
sr: На жалост, профили који имају садржај за одрасле тренутно нису подржани.

en: Sorry, this profile seems to be in a language that is not supported at this time.
sr: Овај профил је написан на језику који тренутно није подржан.

en: Sound Events
sr: Звучни догађаји

en: Sound Method
sr: Начин оглашавања

en: Sound Options
sr: Поставке звука

en: Sound Selection
sr: Избор звука

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
sr: Наредба за звук:
    (%s за назив датотеке)

en: Sounds
sr: Звук

en: Sounds when conversation has _focus
sr: Звук када прозор разговора буде _фокусиран

en: Spanish
sr: шпански

en: Speed:
sr: Брзина:

en: Starting authentication
sr: Почињем идентификацију

en: Startup
sr: Покретање

en: State
sr: Област

en: Status
sr: Стање

en: Status Text
sr: Стање

en: Status:
sr: Стање:

en: Status: %s
sr: Стање: %s

en: Stepped Out
sr: Изашао сам на кратко

en: Stream Error
sr: Грешка тока

en: Street Address
sr: Улица

en: Subscription
sr: Претплата

en: Subscription Required
sr: Потребна је претплате

en: Summary
sr: Сажетак

en: Supported debug options are:  version
sr: Подржане опције за дебагирање су:  version

en: Swedish
sr: шведски

en: Switchboard failed
sr: Неуспешно пребацивање

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
sr: Синтаксна грешка (вероватно недостатак Гаима)

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
sr: Грешка у синтакси: унели сте неисправан број аргумената.

en: System Log
sr: Системски дневник

en: System Logs
sr: Системски дневник

en: System Shutdown
sr: Гашење система

en: System Tray Icon
sr: Иконица на панелу

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
sr: Т.М.Тханх и Вијетнамски Гном тим

en: TOC Protocol Plugin
sr: Додатак за ТОЦ протокол

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
sr: ТОЦ је прекинуо застој. Сада поново можете слати поруке.

en: TOC has sent a PAUSE command.
sr: ТОЦ је послао наредбу PAUSE.

en: TOC host
sr: ТОЦ сервер

en: TOC port
sr: ТОЦ порт

en: Tab Options
sr: Поставке листова

en: Tab p_lacement:
sr: Поставка _језичака:

en: Tcl Plugin Loader
sr: Учитавање Tcl додатака

en: Telephone
sr: Телефон

en: Telephone Number
sr: Телефон

en: Temporarily Hide From
sr: Привремено сакриј од

en: Temporary Authentication Failure
sr: Привремено неуспешна идентификација

en: Terminal
sr: Терминал

en: Test
sr: Испробај

en: Test plugin IPC support, as a client.
sr: Пробни додатак за подршку за МПК (међупроцесну комуникацију), као клијент.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
sr: Пробни додатак за подршку за МПК (међупроцесну комуникацију), као клијент. Ово проналази додатак за сервер и позива пријављене наредбе.

en: Test plugin IPC support, as a server.
sr: Пробни додатак за МПК подршку, као сервер.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
sr: Пробни додатак за МПК подршку, као сервер. Ово омогућава МПК наредбе.

en: Test to see that all signals are working properly.
sr: Проверава да ли сви сигнали исправно раде.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
sr: Проверава да ли сви сигнали сучеља исправно раде.

en: Tests to see that most things are working.
sr: Проверава да ли већина ствари ради.

en: Text
sr: Текст

en: Text Replacements
sr: Замена текста

en: Text replacement
sr: Замена текста

en: That buddy is not on the same protocol as this chat
sr: Тај другар не користи исти протокол као овај разговор

en: That command doesn't work on this protocol.
sr: Ова команда не постоји у овом протоколу.

en: That command only works in Chats, not IMs.
sr: Ова команда ради само са Разговорима, а не са Брзим порукама.

en: That command only works in IMs, not Chats.
sr: Ова команда ради само са Брзим порукама, а не са Разговорима.

en: That file already exists
sr: Датотека већ постоји.

en: The %s buddy is not present in the network
sr: Другар %s није присутан на мрежи

en: The %s buddy is not trusted
sr: Другар %s није од поверења

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
sr: Изабрана је „ручна“ наредба за веб читач, а наредба није постављена.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
sr: Услуга АОЛ брзих порука је привремено недоступна.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
sr: Додатак за ИРЦ протокол

en: The IRC server's local time is:
sr: Локално време IRC сервера је:

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
sr[0]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минут. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након што се одржавање заврши, моћи ћете се поново пријавити.
sr[1]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минута. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након што се одржавање заврши, моћи ћете се поново пријавити.
sr[2]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минута. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након што се одржавање заврши, моћи ћете се поново пријавити.

en: The MSN servers are going down temporarily.
sr: Веза Вам је прекинута. Привремено се гасе МСН сервери.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
sr: МСН сервери су привремено недоступни. Сачекајте мало па покушајте поново.

en: The SecurID key entered is invalid.
sr: Унети SecurID кључ је неисправан.

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  This version of Gaim will likely not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
sr: Јаху сервер је захтевао употребу непрепознатог начина идентификације. Ово издање Гаима највероватније неће моћи да се пријави на Јаху. Проверите %s ради допуна.

en: The browser command <b>%s</b> is invalid.
sr: Команда читачу <b>%s</b> није исправна.

en: The buddy with the lowest score is the buddy who will have priority in the contact.
    The default values (offline = 4,away = 2, and idle = 1)
    will use what used to be the built-in order active->idle->away->away+idle->offline.
sr: Другар са најмањим резултатом је другар који ће имати првенство за ступање у везу.
    Подразумеване вредности (неповезан = 4, одсутан = 2 и миран = 1)
    ће користити оно што је било уграђен распоред активан->миран->одсутан->одсутан+миран->неповезан.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
sr: Издање клијента који користите је застарело. Освежите га на %s

en: The conversation has become inactive and timed out.
sr: Разговор није вођен, и истекао је.

en: The email address for %s is %s
sr: Адреса е-поште за %s је %s

en: The following screen names are associated with %s
sr: Наредни надимци су у вези са %s

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
sr: Последња порука није послата зато што сте прекорачили дозвољену брзину. Сачекајте 10 секунди и пробајте поново.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
sr[0]: Највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајт је прекорачена. Гаим је скратио поруку, и започео одсуство.
sr[1]: Највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајта је прекорачена. Гаим је скратио поруку, и започео одсуство.
sr[2]: Највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајтова је прекорачена. Гаим је скратио поруку, и започео одсуство.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
sr[0]: Највећа дозвољена величина профила од %d бајт је прекорачена. Гаим га је скратио и поставио.
sr[1]: Највећа дозвољена величина профила од %d бајта је прекорачена. Гаим га је скратио и поставио.
sr[2]: Највећа дозвољена величина профила од %d бајтова је прекорачена. Гаим га је скратио и поставио.

en: The message is too large.
sr: Порука је предугачка.

en: The new formatting is invalid.
sr: Нови запис је неисправан.

en: The normal authentication method has failed. This means either your password is incorrect, or Yahoo!'s authentication scheme has changed. Gaim will now attempt to log in using Web Messenger authentication, which will result in reduced functionality and features.
sr: Нормална процедура за пријаву није успела. То значи да је или лозинка неисправна или да је Yahoo! сервис променио начин пријаве. ГАИМ ће покушати да се повеже користећи методу Web Messenger, што има за последицу смањену функционалност.

en: The orientation of the tray.
sr: Усмерење фиоке.

en: The remote user is not present in the network any more
sr: Удаљени корисник више није на мрежи

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sr: Удаљени корисник чека на преговор о кључевима на:
    Рачунару: %s
    Порту: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
sr: Нисам нашао жељени додатак %s. Молим инсталирајте овај додатак и покушајте поново.

en: The required plugin %s was unable to load.
sr: Нисам успео да учитам жељени додатак %s.

en: The server could not access the directory
sr: Сервер није успео да приступи директоријуму

en: The server is unavailable; try again later
sr: Сервер није расположив; пробајте касније

en: The service is temporarily unavailable.
sr: Услуга је привремено недоступна.

en: The topic for %s is: %s
sr: Тема канала %s је: %s

en: The topic is: %s
sr: Тема је: %s

en: The user %s (%s%s%s%s%s) wants you to authorize them.
sr: Корисник %s (%s%s%s%s%s) жели да Вас дода у свој списак другара и тражи Вашу дозволу за то.

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
sr: Корисник %s (%s) жели да дода %s у свој списак другара.

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %s је одбио Ваш захтев да га додате у списак другара из следећег разлога:
    %s

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
sr: Корисник %s Вам дозвољава да га додате у списак другара. Да ли желите да га додате?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
sr: Корисник %s је одобрио Ваш захтев да га додате у списак другара.

en: The user %s requires authorization before being added to a buddy list.  Do you want to send an authorization request?
sr: Корисник %s захтева овлашћење пре него што га можете додати у списак другара. Да ли желите да пошаљете захтев за овлашћење?

en: The user %s wants to add %s to his or her buddy list.
sr: Корисник %s жели да дода %s у свој списак другара.

en: The user %s wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %s жели да Вас дода у свој списак другара из следећих разлога:
    %s

en: The user %s wants to add you to their buddy list.
sr: Корисник %s жели да Вас дода на свој списак другара.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %u је одбио Ваш захтев за овлашћење да га додате у списак другара, а навео је следећи разлог:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
sr: Korisnik %u је прихватио Ваш захтев да га додате у списак другара.

en: The user %u wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %u жели да Вас дода у свој списак другара и навео је следећи разлог:
    %s

en: The user has blocked you
sr: Корисник Вас је блокирао.

en: The user has not created a public profile.
sr: Корисник није направио јавни профил.

en: The user is either offline or you are blocked
sr: Корисник или није на вези или сте блокирани

en: The user's profile is empty.
sr: Профил корисника је празан.

en: There is no Buddy List stored on the Gadu-Gadu server.
sr: Не постоји списак другара ускладиштен на Гаду-Гаду серверу.

en: There is no MOTD associated with this connection.
sr: Нема поруке дана за ову везу.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
sr: Нема поруке дана за ову везу.

en: There is no application configured to open this type of file.
sr: Ниједан програм није намењен за отварање ове врсте датотека.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
sr: Ова конференција је затворена. Поруке се више не могу слати.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
sr: Ова огледна верзија не дозвољава више од десет истовремено улогованих корисника

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
sr: Ово је заиста моћан додатак који ради доста ствари:
    — Обавештава Вас ко је написао програм када се пријавите
    — Изврће сав приспели текст
    — Шаље поруку људима из вашег списка чим се они пријаве

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting. :)
sr: Овако ће се ваше поруке појављивати у протоколима који подржавају форматирање. :)

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
sr: Ово је име под којим ће Вас видети Ваши МСН другари.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or WinXP.
sr: Овај додатак омогућава променљиву алфа провидност прозора разговора.
    
    Напомена: Овај додатак захтева Виндоус 2000 или ИксПе.

en: This protocol does not support chat rooms.
sr: Ово издање протокола не подржава собе за разговор.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
sr: Ово захтева непосредну везу између два рачунара и неопходно је за слање слика. Пошто ће се Ваша ИП адреса приказати, ово се може сматрати нарушавањем приватности.

en: This room is not capable of being configured
sr: Ова соба нема могућности подешавања

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
sr: Овај сервер захтева пријаву преко везе која није шифрована. Да ли да наставим са пријавом?

en: This theme has no available smileys.
sr: Ова тема не садржи одређен скуп смешака.

en: Time
sr: Време

en: Time Elapsed:
sr: Протекло време:

en: Time Remaining:
sr: Преостало време:

en: Time Response
sr: Одговор са временом

en: Timeout during key agreement
sr: Време је истекло током преговора

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Timestamps
sr: Временска ознака

en: Timezone
sr: Вр. зона

en: Title
sr: Титула

en: To
sr: За

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
sr: Да бисте додали другара морате да добавите његов/њен јавни кључ. Притисните Добаци да бисте добавили кључ.

en: Too evil (receiver)
sr: Превише зао (прималац)

en: Too evil (sender)
sr: Превише зао (пошиљалац)

en: Too many groups
sr: Превише група

en: Too many hits to a FND
sr: Превише погодака у FND

en: Too many matches.
sr: Превише поклапања.

en: Too many sessions
sr: Превише сесија

en: Top
sr: На врху

en: Topic
sr: Тема:

en: Topic too long
sr: Тема је предугачка.

en: Topic:
sr: Тема:

en: Traditional Chinese
sr: традиционални кинески

en: Transfer of file %s complete
sr: Пренос датотеке %s завршен

en: Transferring
sr: Преносим

en: Transparency
sr: Провидност

en: Tray Icon Configuration
sr: Подешавања иконице на панелу

en: Trepia Protocol Plugin
sr: Додатак за Трепиа протокол

en: Tried to add a contact to a group that doesn't exist
sr: Покушај додавања контакта у групу која не постоји

en: Trillian Encryption
sr: Трилијан енкрипција

en: Turkish
sr: турски

en: Type a user to block.
sr: Унесите корисника кога желите да блокирате.

en: Type a user you permit to contact you.
sr: Унесите корисника коме дозвољавате да може да Вас контактира.

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
sr: Укуцајте е-поштанску адресу другара кога тражите.

en: UIN
sr: Кориснички број

en: URL
sr: Интернет адреса

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Un-Ignore
sr: Не игнориши

en: Un-hide From
sr: Не сакривај од

en: Unable To Add
sr: Не могу да додам

en: Unable To Retrieve Buddy List
sr: Не могу преузети списак другара

en: Unable send to chat %s,%s,%s
sr: Не могу да пошаљем разговор %s,%s,%s

en: Unable to access directory
sr: Не могу приступити именику

en: Unable to access user profile.
sr: Не могу да приступим подацима о кориснику.

en: Unable to add "%s" to your Napster hotlist
sr: Не могу да додам „%s“ у Напстер списак

en: Unable to add %s to deny list (%s).
sr: Не могу да додам %s у списак одбијених (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
sr: Не могу да додам %s у списак прихваћених (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
sr: Не могу да додам „%s“ у списак другара (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
sr: Не могу да додам %s у списак другара. Грешка при прављењу фолдера на серверу (%s).

en: Unable to add user on %s (%s)
sr: Не могу да додам корисника на %s (%s)

en: Unable to add user to privacy list (%s).
sr: Не могу да додам корисника у лични списак (%s).

en: Unable to authenticate: %s
sr: Не могу да идентификујем: %s

en: Unable to ban user %s
sr: Не могу да забраним корсиника %s

en: Unable to block user on %s (%s)
sr: Не могу да одстраним корисника на %s (%s)

en: Unable to change Gadu-Gadu password
sr: Не могу да изменим Гаду-Гаду лозинку

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
sr: Није могуће променити подешавања приватности на серверу (%s).

en: Unable to configure
sr: Подешавање није успело

en: Unable to connect
sr: Немогуће повезивање

en: Unable to connect to server.
sr: Не могу да се повежем на сервер.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
sr: Не могу да се повежем на сеервер. Унесите адресу сервера на ког желите да се повежем.

en: Unable to connect.
sr: Не могу да се повежем.

en: Unable to create conference (%s).
sr: Не могу да начиним конференцију (%s).

en: Unable to create new connection.
sr: Не могу да успоставим нову везу.

en: Unable to create socket
sr: Не могу начинити сокет

en: Unable to delete Gadu-Gadu buddy list
sr: Не могу да уклоним Гаду-Гаду списак другара

en: Unable to delete group
sr: Не могу да уклоним групу

en: Unable to establish file descriptor.
sr: Не могу да успоставим описник датотеке.

en: Unable to establish listener socket.
sr: Не могу да успоставим сокет за везу.

en: Unable to fetch room list.
sr: Не могу да добавим списак соба.

en: Unable to import Gadu-Gadu buddy list
sr: Немогућ увоз Гаду-Гаду списка другара

en: Unable to invite user (%s).
sr: Не могу да позовем корисника (%s).

en: Unable to kick user %s
sr: Не могу да одстраним корисника %s

en: Unable to load preferences
sr: Не могу да учитам подешавања

en: Unable to login to AIM
sr: Не могу да се пријавим на АИМ

en: Unable to login: Could not sign on as %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
sr: Пријава није успела: Пријава под именом %s није успела јер то корисничко име није важеће. Корисничка имена морају или почети словом и садржати само слова, бројеве и размаке, или могу садржати само бројеве.

en: Unable to make SSL connection to server.
sr: Не могу да се повежем на SSL сервер.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
sr: Неуспело померање %s у фолдер %s у серверовом списку. Грешка при прављењу фолдера (%s).

en: Unable to open Direct IM
sr: Не могу да пошаљем непосредну брзу поруку

en: Unable to open URL
sr: Не могу да отворим адресу

en: Unable to open file.
sr: Не могу да прочитам датотеку.

en: Unable to open socket
sr: Не могу да читам сокет

en: Unable to parse message
sr: Не могу да обрадим поруку.

en: Unable to permit user on %s (%s)
sr: Не могу да дозволим корисника на %s (%s)

en: Unable to ping server
sr: Немогуће проналажење сервера

en: Unable to play sound because the 'Command' sound method has been chosen, but no command has been set.
sr: Не могу репродуковати звук зато што је изабрана „Наредба“ за начин оглашавања, али наредба није постављена.

en: Unable to play sound because the chosen file (%s) does not exist.
sr: Не могу репродуковати звук зато што изабрана датотека (%s) не постоји.

en: Unable to play sound because the configured sound command could not be launched: %s
sr: Не могу репродуковати звук зато што се не може покренути постављена звучна наредба: %s

en: Unable to read
sr: Не могу да пишем

en: Unable to read file %s.
sr: Не могу да прочитам датотеку %s.

en: Unable to read from network
sr: Не могу да читам са мреже

en: Unable to read header from server
sr: Не могу учитати заглавље са сервера

en: Unable to read message from server: %s.  Command is %hd, length is %hd.
sr: Не могу да прочитам поруку са сервера: %s. Команда је %hd, дужина је %hd.

en: Unable to read socket
sr: Не могу да читам сокет

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
sr: Не могу да уклоним %s из личног списка (%s).

en: Unable to rename group
sr: Не могу да преименујем групу

en: Unable to resolve hostname.
sr: Не могу да растумачим адресу.

en: Unable to save icon file to disk.
sr: Не могу сачувати датотеку са иконицом на диск.

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
sr: Слање датотеке кориснику %s није успело. Корисник не подржава пренос датотека

en: Unable to send message (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку. (%s)

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку за %s. Не могу да начиним конференцију (%s).

en: Unable to send message to %s:
sr: Не могу да пошаљем поруку за %s:

en: Unable to send message.
sr: Не могу да пошаљем поруку.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку. Не могу даначиним конверенцију (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку. Не могу да добавим податке о кориснику (%s).

en: Unable to send message. The message is too large.
sr: Не могу да пошаљем поруку. Порука је превелика.

en: Unable to send message: %s
sr: Не могу да пошаљем поруку: %s

en: Unable to set AIM away message.
sr: Не могу да поставим поруку за АИМ одсуство.

en: Unable to set AIM profile.
sr: Не могу да поставим АИМ профил.

en: Unable to write
sr: Не могу да пишем

en: Unable to write file %s.
sr: Не могу да пишем у датотеку %s.

en: Unable to write to network
sr: Не могу да пишем у мрежу

en: Unavailable
sr: Недоступан

en: Undefined Condition
sr: Недефинисани услов

en: Underline
sr: Подвучено

en: Unexpected Request
sr: Неочекивани захтев

en: Unit
sr: Јединица

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: Unknown Error Code %d
sr: Непозната грешка са кодом %d

en: Unknown Error Code.
sr: Непозната ознака грешке.

en: Unknown Error in presence
sr: Непозната грешка у присуству

en: Unknown command
sr: Непозната наредба

en: Unknown command: %s
sr: Непозната наредба: %s

en: Unknown command: %s, (may be a Gaim bug)
sr: Непозната наредба: %s (може бити и грешка у ГАИМ-у)

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
sr: Непознат број грешке: %d. Пријава на Yahoo! можда може да то отклони.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Unknown error: 0x%X
sr: Непозната грешка: 0x%X

en: Unknown message
sr: Непозната грешка

en: Unknown message '%s'
sr: Непозната порука „%s‟

en: Unknown pounce event. Please report this!
sr: Непозната заседа. Молимо Вас да ово пријавите!

en: Unknown reason.
sr: Непознат разлог.

en: Unknown.
sr: Непознато.

en: Unsubscribe
sr: Одјави се

en: Unsupported Encoding
sr: Неподржано кодирање

en: Unsupported Stanza Type
sr: Неподржана врста одељка

en: Unsupported Version
sr: Неподржано издање

en: Unsupported public key type
sr: Неподржана врста јавног кључа

en: Usage: %s command [OPTIONS] [URI]
    
        COMMANDS:
           uri                      Handle AIM: URI
           away                     Popup the away dialog with the default message
           back                     Remove the away dialog
           quit                     Close running copy of Gaim
    
        OPTIONS:
           -h, --help [command]     Show help for command
sr: Употреба: %s наредба [ИЗБОРИ] [URI]
    
        НАРЕДБЕ:
           uri                      Користи АИМ: URI
           quit                     Затвори покренуту инстанцу Гаима
           back                     Уклони обавештење о одсуству
           quit                     Затвори покренути примерак ГАИМ-а
        ИЗБОРИ:
           -h, --help [наредба]     Прикажи помоћ за наредбу

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
sr: Користите "/help &lt;команда&gt;" за помоћ за посебну команду.
    У овом делу програма постоје следеће команде:

en: Use Environmental Settings
sr: Користи подешавања окружења

en: Use Global Proxy Settings
sr: Користи општа подешавања проксија

en: Use HTTP Method
sr: Користи HTTP режим

en: Use TLS if available
sr: Користи TLS ако је доступан

en: Use _multi-colored screen names in chats
sr: Користи _вишебојне надимке у разговорима

en: Use last matching buddy
sr: Користи последњег одговарајућег другара

en: User %s is not present in the network
sr: Корисник %s није присутан на мрежи

en: User <I>%s</I> is not present in the network
sr: Корисник <I>%s</I> није пријављен на мрежу

en: User ID
sr: Корисников ИД

en: User Information
sr: Подаци о кориснику

en: User Limit
sr: Број корисника

en: User Modes
sr: Кориснички избори

en: User Name: 	%s
sr: Корисничко име: 	%s

en: User Online Status Attributes
sr: Особине мрежног статуса

en: User Options
sr: Кориснички избори

en: User Properties
sr: Корисничке поставке

en: User Rooms
sr: Корисничке собе

en: User does not exist
sr: Корисник не постоји.

en: User has no directory information.
sr: Корисник није уписан у именик.

en: User has typed something and paused
sr: Корисник је нешто укуцао и застао

en: User information for %s unavailable
sr: Подаци о кориснику %s недоступни

en: User information for %s unavailable:
sr: Подаци о кориснику %s недоступни:

en: User information not available: %s
sr: Подаци о кориснику %s недоступни:

en: User is not logged in
sr: Корисник није пријављен

en: User is offline
sr: Корисник није на вези

en: User is too active
sr: Корисник је преактиван

en: User is typing...
sr: Корисник куца...

en: User not found
sr: Корисник није пронађен

en: User not in group
sr: Корисник није у групи

en: User temporarily unavailable
sr: Корисник привремено недоступан

en: Username
sr: Корисничко име

en: Users
sr: Корисници

en: Users on %s: %s
sr: Корисника на %s: %s

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
sr: Променљива провидност за слисак другара и разговоре.

en: Verify Public Key
sr: Провери јавни кључ

en: Verify all IM message signatures
sr: Провери све потписе брзих порука

en: Verify all channel message signatures
sr: Провери потписе свих порука на каналу

en: Verifying server public key
sr: Читање јавног кључа за сервер

en: Video Chat
sr: Видео разговор

en: Video Conferencing
sr: Видео разговор

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: View MOTD
sr: Погледајте поруку дана

en: View Message of the Day
sr: Погледај поруку дана

en: View _Log
sr: Преглед дневни_ка

en: View...
sr: Нова...

en: Visible
sr: Видљив

en: Visit Homepage
sr: Посети личну страницу

en: Vladimira Girginova and Vladimir (Kaladan) Petkov
sr: Владимира Гиргинова и Владимир (Каладан) Петков

en: Voice
sr: Глас

en: Voices
sr: Глас

en: Waiting for reply...
sr: Чекам за одговор...

en: Waiting for response...
sr: Чекам на одговор...

en: Waiting for transfer to begin
sr: Чекам да пренос почне

en: Wake Me Up
sr: Пробуди ме

en: Wallops from %s
sr: Wallops са %s

en: Warn
sr: Упозори

en: Warn User
sr: Упозори корисника

en: Warn _anonymously?
sr: Упозори _анонимно?

en: Warn the user
sr: Упозори корисника

en: Warned (%d%%)
sr: Упозорен (%d%%)

en: Warning Level
sr: _Нивои упозорења

en: Warning of %s not allowed.
sr: Није дозвољено упозорити %s.

en: Web Aware
sr: Пратим веб

en: Web Page
sr: Веб страница

en: Webcams
sr: Камере

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
sr: Када се покрене нови разговор, овај додатак ће убацити последњи разговор у текући.

en: When away
sr: При одсуству

en: When away and idle
sr: Када сте одсутни или спавате

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
sr: Када се ово догоди, ТОЦ занемарује све поруке које прими, и може Вас избацити ако пошаљете поруку. Гаим ће спречити да било шта пролази. Ово је само привремено, будите стрпљиви.

en: When you are kicked offline, this reconnects you.
sr: Када се веза прекине, аутоматски се поново успоставља.

en: WinGaim Options
sr: Поставке Виндоус Гаима

en: Window Closing
sr: Затварање прозора

en: Windows usage
sr: Активност у Виндоусу

en: Work Address
sr: Адреса на послу

en: Work Information
sr: Подаци о послу

en: Would you like to join the conversation?
sr: Да ли желите да се прикључите разговору?

en: Would you like to overwrite it?
sr: Да ли желите да је препишете?

en: Write error
sr: Грешка при писању

en: Writing error
sr: Грешка при писању

en: Wrong CHL value sent to server
sr: Погрешна CHL вредност послата серверу

en: X usage
sr: Активност у ИКС-има

en: XML Not Well Formed
sr: XML није добро сачињен

en: XML Parse error
sr: Грешка при XML обради

en: YCHT Host
sr: YCHT Хост

en: YCHT Port
sr: YCHT Порт

en: Yahoo
sr: Јаху

en: Yahoo Japan
sr: Јаху Јапан

en: Yahoo Protocol Plugin
sr: Додатак за Јаху протокол

en: Yahoo! ID
sr: Јаху! ИД

en: Yahoo! Japan Profile
sr: Профил за Yahoo! Јапан

en: Yahoo! Profile
sr: Јаху профил

en: Yahoo! system message for %s:
sr: Јаху! системска порука за %s:

en: Yes
sr: Да

en: You _send:
sr: _Пошаље се:

en: You _type:
sr: Ви _откуцате:

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате %s са списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате разговор %s са списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате групу %s и %d осталих чланова из списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате групу %s и све њене чланове из списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
sr: Очекујете овлашћење од следећих другара

en: You are banned from %s.
sr: Избачени сте са %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
sr: Ви сте оснивач канала на <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
sr: Желите да направите нову собу. Да ли желите да је подесите, или прихватате подразумеване поставке?

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
sr: Тренутно нисте пријављени на налог који омогућава додавање тог другара.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
sr: Тренутно нисте пријављени на налог који омогућава позив тог другара.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
sr: Тренутно нисте повезани нити на један протокол који омогућава разговоре.

en: You are now chatting in %s.
sr: Разговарате на %s.

en: You are now known as %s
sr: Променили сте име у %s

en: You are sending messages too fast to %s.
sr: Шаљете поруке пребрзо за %s.

en: You are trying to send a message to an invalid Gadu-Gadu UIN.
sr: Покушавате да пошаљете поруку на неисправан Гаду-Гаду кориснички број.

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
sr: Користите издање Гаима %s.  Текуће издање је %s.<hr>

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
sr: Можете набавити издање %s са:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
sr: Можете допустити другим корисницима да виде да ли сте на вези или не, како и ваше приватне податке. Попуните ваше податке које бисте желели да други виде.

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
sr: Можете поновити захтев за овлашћење од ових другара десним кликом на њих и избором „Понови захтев за овлашћење“.

en: You canceled the transfer of %s
sr: Обуставили сте пренос %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
sr: Не можете двапут додати исту особу у разговор

en: You cannot create an empty away message
sr: Не можете направити празну поруку за одсуство

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
sr: Не можете користити обавештења о другарима док не укључите његов/њен јавни кључ. Можете користити Добављање јавног кључа како бисте то учинили.

en: You cannot save an away message with a blank title
sr: Не можете снимити поруку за одсуство без наслова

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr: Успостављате и прекидате везу сувише често. Сачекајте десет минута и покушајте поново. Ако наставите са покушајима, мораћете сачекати чак и дуже.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr: Успостављали сте и прекидали везу сувише често. Сачекајте десет минута па покушајте поново. Ако наставите да покушавате, мораћете да сачекате још дуже.

en: You have been disconnected because you have signed on with this screen name at another location.
sr: Веза је прекинута зато што сте се пријавили под овим именом са неког другог места.

en: You have been disconnected from chat room %s.
sr: Веза са причаоницом %s је прекинута.

en: You have been kicked by %s: (%s)
sr: Избацио Вас је %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
sr: Са канала <I>%s</I> вас је избацио <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
sr: Уклонио вас је %s (%s)

en: You have been logged off as you have logged in on a different machine or device.
sr: Искључени сте јер сте се пријавили са другог рачунара или уређаја.

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
sr: Веза је прекинута зато што сте се пријавили под овим именом са неког другог места.

en: You have been signed off for an unknown reason.
sr: Одјављени сте из непознатих разлога.

en: You have entered an invalid username
sr: Унели сте неисправно корисничко име

en: You have parted the channel%s%s
sr: Напустили сте причаоницу%s%s

en: You have probably requested to set your away message before the login procedure completed.  You remain in a "present" state; try setting it again when you are fully connected.
sr: Вероватно сте покушали да поставите поруку за одсуство пре него што је поступак пријаве у потпуности завршен. Остајете у „тренутном“ стању; покушајте поново када се прописно повежете.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
sr: Вероватно сте желели да поставите Ваш профил пре него што је поступак пријаве завршен. Профил није постављен. Покушајте поново, када се прописно повежете.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
sr: Достигли сте највећи дозвољен број контаката

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Примили сте нарочиту поруку
    
    Од: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
sr: Примили сте ICQ е-поруку од %s [%s]
    
    Порука гласи:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Примили сте ICQ страницу
    
    Од: %s [%s]
    %s

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
sr: Изабрали сте да успоставите везу за непосредне брзе поруке са %s.

en: You have signed on from another location.
sr: Пријавили сте се са неког другог места.

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
sr: Морате се прикључити каналу %s пре него што се прикључите приватној групи

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
sr: Покушали сте да игноришете %s, али тај корисник је већ у вашем списку другара. Кликом на „Да“ ћете уклонити и игнорисати овог другара.

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
sr: Веза се ускоро може прекинути. Можда желите да користите ТОЦ док се ово не исправи. Погледајте %s за допуне.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што је он/она превише злочест.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била неисправна.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што су биле неисправне.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што су биле неисправне.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била превелика.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што су биле превелике.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што су биле превелике.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је ограничење прекорачено.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што је ограничење прекорачено.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што је ограничење прекорачено.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што сте ви превише злочести.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што сте ви превише злочести.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што сте ви превише злочести.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s из непознатих разлога.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s из непознатих разлога.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s из непознатих разлога.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
sr: Пропустили сте поруку од %s зато је послата превише брзо.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
sr: Пропустили сте поруку од %s зато што је превелика.

en: You must specify a nick
sr: Морате навести надимак

en: You send
sr: Пошаље се

en: You should receive an email asking to confirm %s.
sr: Требате да примите е-пошту ради потврђивања %s.

en: You talk in chat
sr: Најгласнији сте тренутно у разговору

en: You type
sr: Ви откуцате

en: You were disconnected from the server, because you logged on from a different location
sr: Веза са сервером је прекинута, јер сте се пријавили са неког другог места.

en: You were disconnected from the server.
sr: Веза са сервером је прекинута.

en: Your AIM connection may be lost.
sr: Можда АИМ веза прекинута.

en: Your Current Mood
sr: Тренутно расположење

en: Your Current Status
sr: Ваш тренутни статус

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
sr: Слика није послата. Не можете слати слике за време AIM разговора.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
sr: Слика у брзој поруци није послата. Морате бити непосредно повезани за слање слика.

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
sr: Ваш списак МСН другара је привремено недоступан. Сачекајте мало па покушајте поново.

en: Your VCard File
sr: Ваша електронска посетница

en: Your Yahoo! message did not get sent.
sr: Ваша Јаху! порука није послата.

en: Your account has been disabled because too many invalid passwords were entered
sr: Ваш налог је искључен јер је било сувише неуспелих пријава

en: Your account is currently suspended.
sr: Ваш налог је тренутно недоступан.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
sr: Ваш налог је закључан, пријавите се на Јаху! веб страницу.

en: Your command failed for an unknown reason.
sr: Команда није извршена из непознатих разлога.

en: Your new MSN friendly name is too long.
sr: Ваше ново МСН пријатељско име је предугачко.

en: Your password has been changed.
sr: Ваша лозинка је измењена.

en: Your screen name is currently formatted as follows:
    %s
sr: Ваше корисничко име тренутно изгледа овако:
    %s

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sr: Изабрали сте име налога које је сервер одбио. Вероватно садржи недозвољене знаке.

en: Your system administrator has disabled this operation
sr: Ваш систем администратор је искључио ову могућност

en: Your warning level is currently too high to log in.
sr: Имате превише упозорења да бисте се могли пријавити.

en: Zephyr Protocol Plugin
sr: Додатак за Зефир протокол

en: Zip Code
sr: Поштански број

en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
sr: [Није могуће приказати поруку јер садржи знаке који се не могу приказати.]

en: _Account
sr: _Налог:

en: _Account:
sr: _Налог:

en: _Alias
sr: Н_адимак

en: _Alias Buddy...
sr: Н_адени име другару...

en: _Alias...
sr: Н_адени име...

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Associate Buddy
sr: Придружи другара

en: _Auto-reply:
sr: Аутоматски одговор

en: _Autodetect IP Address
sr: Сам одреди ИП адресу

en: _Automatically expand contacts
sr: _Сам разгранај контакте

en: _Away
sr: Одсутан

en: _Browser:
sr: _Веб прегледник:

en: _Buddy List window transparency
sr: Провиднос_т прозора са списком другара

en: _Buddy name:
sr: _Име другара:

en: _Buddy:
sr: _Другар:

en: _Cancel
sr: Откажи

en: _Channel:
sr: _Канал:

en: _Chat
sr: Разговор

en: _Class:
sr: _Разред:

en: _Clear Formatting
sr: Очисти форматирање

en: _Clear finished transfers
sr: _Избаци завршене преносе

en: _Collapse
sr: _Скупи

en: _Copy E-Mail Address
sr: _Копирај адресу е-поште

en: _Copy Link Location
sr: _Копирај адресу везе

en: _Delete Group
sr: У_клони групу

en: _Description
sr: _Опис:

en: _Dockable Buddy List
sr: _Лепљиви списак другара

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Enable system log
sr: _Омогући системски дневник

en: _End Port:
sr: _Последњи порт:

en: _Escape closes window
sr: Esc затвара _прозор

en: _Exchange:
sr: Раз_мена:

en: _Expand
sr: _Разгранај

en: _Flash Window when messages are received
sr: _Издигни прозор када пристигне нова порука

en: _Focused windows
sr: _Фокусирани прозори

en: _Get List
sr: _Добави списак

en: _Group:
sr: _Група:

en: _Handle:
sr: _Ручка:

en: _Hide new messages until tray icon is clicked
sr: _Прикриј нове поруке док се не кликне на иконицу на панелу

en: _Highlight misspelled words
sr: Истакни гре_шке у куцању

en: _Host:
sr: _Сервер:

en: _IM window transparency
sr: Провидност прозора разговора

en: _IM windows
sr: _брзим порукама

en: _Idle
sr: Неактиван

en: _Insert
sr: У_метни

en: _Instance:
sr: _Примерак:

en: _Invite
sr: По_зови

en: _Join
sr: _Прикључи се

en: _Keep Buddy List window on top
sr: _Одржавај прозор са списком другара на врху

en: _Keep the dialog open
sr: _Остави прозор отворен

en: _Log all instant messages
sr: Бележи све _брзе поруке

en: _Manual:
    (%s for URL)
sr: _Ручно:
    (%s за адресу)

en: _Manually specify range of ports to listen on
sr: _Ручно одреди опсег портова за слушање

en: _Message:
sr: _Порука:

en: _Method:
sr: _Начин:

en: _Minutes before setting away:
sr: Број _минута пре одласка на одсуство:

en: _Modify
sr: _Измени

en: _Notify buddies that you are typing to them
sr: Слање обавештења другарима када им пише_те

en: _Open Link in Browser
sr: _Отвори везу у прегледнику

en: _Open Mail
sr: _Отвори пошту

en: _Open link in:
sr: _Отвори везу у:

en: _Passphrase:
sr: _Лозинка:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Pause
sr: _Застани

en: _Popup notification
sr: Отвори дијалог обавештења

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Queue new messages when away
sr: Одлажи у _ред поруке на одсуству

en: _Raise IM window on events
sr: _Издигни прозор на догађаје

en: _Raise window on events
sr: _Издигни прозор на догађаје

en: _Recipient:
sr: При_малац:

en: _Reconnect
sr: По_ново се повежи

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Remove Buddy
sr: У_клони другара

en: _Rename
sr: Пре_именуј

en: _Resume
sr: _Настави

en: _Return from away
sr: Врати се са одсуства

en: _Room:
sr: _Соба:

en: _Save
sr: Сачувај

en: _Save Image...
sr: _Сачувај слику...

en: _Screen name
sr: _Име:

en: _Search for:
sr: _Тражи израз:

en: _Send As
sr: Пошаљи _као

en: _Send File
sr: Пошаљи датотеку

en: _Send default formatting with outgoing messages
sr: Пошаљи подразумевано форматирање са одлазећим порукама

en: _Server:
sr: Се_рвер:

en: _Set
sr: _Постави

en: _Show slider bar in IM window
sr: Прикажи _клизач у прозору разговора

en: _Sign on
sr: Пријави _се

en: _Sorting:
sr: _Поредак:

en: _Sounds while away
sr: Звук је _активан док сте одсутни

en: _Start Gaim on Windows startup
sr: _Покрени Гаим при покретању Виндоуса.

en: _Start Port:
sr: _Први порт:

en: _URL
sr: _Адреса:

en: _Use
sr: Користи

en: _User:
sr: _Корисник:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Visual gesture display
sr: _Визуелни приказ понашања миша

en: _Warn
sr: _Упозори

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sr: action &lt;акција&gt;:  Изведи одређену акцију.

en: an anonymous person
sr: анонимна особа

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
sr: away [порука]:  Постави поруку о одсуству или само објави одсуство без поруке.

en: ban &lt;user&gt; [room]:  Ban a user from the room.
sr: ban &lt;надимак&gt; [соба]:  Брани приступ кориснику у собу.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
sr: ban [&lt;канал&gt; +|-&lt;надимак&gt;]:  Забрани приступ надимку

en: buzz: Buzz a contact to get their attention
sr: buzz: сиреном привуци пажњу контакту

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
sr: call &lt;команда&gt;:  Изврши било коју команду SILC клијента

en: channel %s not found
sr: Канал %s није пронађен

en: channel modes for %s: %s
sr: Тема канала %s је: %s

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
sr: cmode &lt;канал&gt; [+|-&lt;приступ&gt;] [аргумент]:  Мења или приказује приступе канала

en: config:  Configure a chat room.
sr: config:  Подеси собу за разговор.

en: configure:  Configure a chat room.
sr: configure:  Подеси собу за разговор.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
sr: cumode &lt;канал&gt; +|-&lt;приступи&gt; &lt;надимак&gt;:  Мења приступе за дати надимак на каналу

en: current topic is: %s
sr: тренутна тема: %s

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дана

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
sr: debug &lt;опција&gt;:  Пошаљи разне податке за исправљање грешака у тренутни разговор.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
sr: deop &lt;надимак1&gt; [надимак2] ...:  Одузима некоме чин оператора Морате бити оператор канала да бисте ово урадили.

en: detach:  Detach this session
sr: detach:  Откачи ову сесију

en: developer
sr: програмер

en: developer & webmaster
sr: програмер и задужен за веб

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
sr: devoice &lt;надимак1&gt; [надимак2] ...:  Одузима некоме право гласа, што га спречава да се огласи када је канал модерисан (+m). Морате бити оператор канала да бисте ово урадили.

en: former Jabber developer
sr: бивши Џабер програмер

en: former lead developer
sr: бивши главни програмер

en: former libfaim maintainer
sr: претходни одржавалац libfaim-а

en: former maintainer
sr: бивши одржавалац

en: g003: Error opening connection.
sr: g003: Грешка при отварању везе.

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
sr: getkey &lt;надимак|сервер&gt;:  Добави корисников или серверов јавни кључ

en: hacker and designated driver [lazy bum]
sr: хакер и одређени покретач [лења буба]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
sr: help &lt;команда&gt;:  Помоћ за одређену команду.

en: hour | hours
sr[0]: час
sr[1]: часа
sr[2]: часова

en: iChat Timestamp
sr: Временска ознака разговора

en: info [server]:  View server administrative details
sr: info [сервер]:  Прегледај административне детаље сервера

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: inst &lt;примерак&gt;: Поставља примерак који се користи за ову класу

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: instance &lt;примерак&gt;: Поставља примерак који се користи за ову класу

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
sr: invite &lt;канал&gt; [-|+]&lt;надимак&gt;:  Позива надимак или додаје, односно уклања са списка позваних

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sr: j &lt;соба1&gt;[,соба2][,...] [кључ1[,кључ2][,...]]:  Уношење једног или више канала, ако је потребно наводећи и кључ.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
sr: join &lt;канал&gt; [&lt;лозинка&gt;]:  Приступа разговору на овој мрежи

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
sr: join &lt;соба&gt;:  Прикључи се причаоници на Јаху мрежи

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sr: join &lt;соба1&gt;[,соба2][,...] [кључ1[,кључ2][,...]]:  Уношење једног или више канала, ако је потребно наводећи и кључ.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
sr: join: &lt;соба&gt; [сервер]:  Придружи се разговору на овом серверу.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
sr: kick &lt;канал&gt; &lt;надимак&gt; [коментар]:  Одстрани надимак са канала

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
sr: kick &lt;надимак&gt; [порука]:  Уклања некога са канала. Морате бити оператор да бисте ово урадили.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
sr: kick &lt;корисник&gt; [соба]:  Избацује корисника из собе.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
sr: kill &lt;надимак&gt; [-pubkey|&lt;разлог&gt;]:  Уклони корисника

en: lead developer
sr: главни програмер

en: leave [channel]:  Leave the chat
sr: leave [канал]:  Напушта разговор

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
sr: list:  Приказује списак соба на мрежи. <i>Упозорење: неки сервери због тога могу да Вас искључе са мреже.</i>

en: list:  List channels on this network
sr: list:  Исписује канале на овој мрежи

en: maintainer
sr: одржавалац

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sr: me &lt;радња&gt;:  Изврши радњу.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
sr: me &lt;акција&gt;:  Пошаљи другару или у разговор акцију у стилу ИРЦ-а.

en: me is using Gaim v%s.
sr: me користи ГАИМ в%s.

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: minutes.
sr: минута.

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
sr: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;надимак|канал&gt;:  Постави или укини начин приступа за канал или за корисника.

en: mode (%s %s) by %s
sr: мод (%s %s) од стране %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
sr: motd:  Исписује поруку дана са сервера

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
sr: msg &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку кориснику

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sr: msg &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку кориснику (дакле не на канал).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
sr: msg &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку другом кориснику.

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
sr: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;канал(и)&gt;:  Исписује одређене кориснике на каналу, одн. каналима

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
sr: names [канал]:  Исписује надимке корисника који су тренутно на каналу.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
sr: nick &lt;нови надимак&gt;:  Мења Ваш надимак.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
sr: nick &lt;нови надимак&gt;:  Мења Ваш надимак

en: no channel modes are set on %s
sr: Ниједан приступ није подешен за %s

en: no such channel
sr: не постоји такав канал

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
sr: op &lt;надимак1&gt; [надимак2] ...:  Додељује некоме операторски чин. Морате бити оператор канала да бисте ово моглу да урадите.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
sr: oper &lt;надимак&gt; [-pubkey]:  Добавља чин оператора сервера

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sr: operwall &lt;порука&gt;:  Ако не знате шта ова команда представља, вероватно не можете да је користите.

en: original author
sr: први аутор

en: part [channel]:  Leave the chat
sr: part [канал]:  Напушта разговор

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
sr: part [соба] [порука]:  Напушта тренутни канал, или наведени канал, по жељи притом исписује и поруку.

en: part [room]:  Leave the room.
sr: part [соба]:  Напуштање собе.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
sr: ping [надимак]:  Исписује колико је мрежно кашњење датог корисника (или сервера, ако ниједан надимак није наведен).

en: ping:  Send PING to the connected server
sr: ping:  Шаље PING повезаном серверу

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sr: query &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку кориснику (дакле не на канал).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
sr: query &lt;надимак&gt; [&lt;порука&gt;]:  Шаље приватну поруку кориснику

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
sr: quit [порука]:  Искључује са сервера и притом по жељи исписује поруку

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
sr: quit [порука]:  Искључује се са сервера и по жељи притом оставља поруку.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
sr: quote [...]:  Шаље сирову команду серверу.

en: register:  Register with a chat room.
sr: register:  Пријава у собу.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
sr: remove &lt;надимак&gt; [порука]:  Уклони некога из собе. Морате бити оператор канала да бисте ово урадили.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
sr: say &lt;порука&gt;:  Пошаљи поруку нормално, као да није коришћена команда.

en: second | seconds
sr[0]: секунда
sr[1]: секунде
sr[2]: секунди

en: stats:  View server and network statistics
sr: stats:  Прегледај серверске статистике

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
sr: sub &lt;класа&gt; &lt;примерак&gt; &lt;прималац&gt;: Придружује се новом разговору

en: support
sr: подршка

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
sr: time: Приказује текуће локално време на IRC серверу.

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
sr: topic [&lt;нова тема&gt;]:  Прегледа или мења тему

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
sr: topic [нова тема]:  Прегледа или мења тему канала.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
sr: topic [нова тема]:  Преглед или промена теме.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
sr: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Поставља или укида корисников мод.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
sr: umode &lt;приступи&gt;:  Поставља Ваше приступе на мрежи

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
sr: users &lt;канал&gt;:  Исписује кориснике на каналу

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
sr: корисника: %s, датотека: %s, величина: %sГБ

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
sr: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Даје некоме глас. Морате бити оператор канала да бисте ово могли да урадите.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sr: wallops &lt;message&gt;:  Ако не знате чему служи ова команда, вероватно ни не можете да је користите.

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
sr: whois &lt;надимак&gt;:  Прегледа податке о надимку

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
sr: whois [сервер] &lt;надимак&gt;:  Узми податке о кориснику.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
sr: whowas &lt;надимак&gt;:  Приказује податке о надимку

en: win32 port
sr: Windows издање

en: you can see the butterflies mating
sr: можете видети како се лептири паре

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
sr: zc &lt;класа&gt;: Шаље поруку за &lt;<i>класа</i>,ЛИЧНО,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
sr: zci &lt;класа&gt; &lt;примерак&gt;: Шаљњ поруку за &lt;<i>класа</i>,<i>примерак</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sr: zcir &lt;класа&gt; &lt;примерак&gt; &lt;прималац&gt;: Шаље поруке за &lt;<i>класа</i>,<i>примерак</i>,<i>прималац</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
sr: zi &lt;примерак&gt;: Шаље поруку &lt;порука,<i>примерак</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sr: zir &lt;примерак&gt; &lt;прималац&gt;: Шаље поруку &lt;ПОРУКА,<i>примерак</i>,<i>прималац</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
sr: zl &lt;надимак&gt;: Лоцирај корисника

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
sr: zlocate &lt;надимак&gt;: Лоцирај корисника
